Výrobce průmyslových snímačů Baumer otevře v Brně výzkumně vývojové centrum

Praha/Brno, 26. února 2013 – V březnu tohoto roku plánuje švýcarský výrobce průmyslových snímačů skupina Baumer otevřít v Brně nové výzkumně vývojové centrum. V příštích třech letech zde nabídne práci až 30 softwarovým a testovacím inženýrům. Investici pomohla zprostředkovat agentura CzechInvest, informovala tisková mluvčí agentury Adéla Tomíčková.

Ruce-podane-01

„Česká republika bude i do budoucna konkurenceschopná, pokud bude přitažlivá pro investiční projekty s vysokou přidanou hodnotou. Přesně o tom jsou podobné investice," zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. „Každý takový projekt je signálem pro další potenciální investory, že Česko není pouze o montovnách, ale také o výzkumu, vývoji a inovacích," doplňuje.

„Společnosti Baumer, která v České republice realizuje svou první investici, pomáhali naši projektoví manažeři s výběrem vhodné lokality," říká Petr Očko, ředitel sekce fondů EU Ministerstva průmyslu a obchodu, který je zároveň pověřený řízením agentury CzechInvest a dodává: „Jihomoravský kraj co do počtu investic zprostředkovaných agenturou CzechInvest a přislíbených pracovních míst dlouhodobě mezi regiony vede."

Podle vedení firmy Baumer bude nové výzkumně vývojové centrum v Brně v budoucnosti hrát klíčovou roli při implementaci vysoce inovativních a kvalitních standardů společnosti. „Výzkum a vývoj jsou základním kamenem naší firemní strategie. Nová pobočka v České republice rozšíří spolu s našimi stávajícími kompetenčními centry mezinárodní síť v této oblasti," říká Martin Neumeister, vedoucí výzkumně vývojového centra Baumer v Brně. „Rozhodnutí umístit nové centrum do Brna padlo po komplexní analýze. V jeho prospěch mluvila především úroveň zdejšího podnikatelského prostředí, napojení na zdejší univerzitu a také vhodná poloha," vysvětluje.

Aktuálně společnost Baumer hledá do svého týmu testovací a softwarové inženýry. V první polovině roku 2013 plánuje obsadit kolem 10 pracovních míst, v následujících 3 letech dalších 20 až 30. Kromě odpovídající úrovně vzdělání, potřebné praxe a základních odborných zkušeností požaduje firma po uchazečích také plynnou angličtinu, případně němčinu. Zaměstnanci budou totiž úzce spolupracovat s výzkumně vývojovým centrem ve švýcarském Frauenfeldu.

Skupina Baumer patří k předním světovým výrobcům průmyslových snímačů. Tato rodinná firma je na trhu už 60 let a v 38 pobočkách v 18 zemích světa nyní zaměstnává 2 500 pracovníků. Sídlí ve městě Frauenfeld ve švýcarském kantonu Thurgau.

Zdroj: CzechInvest


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...