Brno má nové komerční centrum: H-Park otevírá brány

Brno, 28 května 2013 - Komerční centrum H-Park v ulici Heršpická na jihu Brna v průběhu května zahájilo provoz. Úspěšně tak skončila první fáze výstavby, probíhající od loňského listopadu. Projekt financuje společnost Raiffeisen - Leasing prostřednictvím své dceřiné firmy RLRE Carina Property.

Foto H Park

„Velmi mě těší, že se podařilo téměř všechny prostory budovy hned pronajmout. Je to dobrá zpráva pro Brňany a pro nás ujištění, že náš podnikatelský záměr byl správný. Nájemci ocenili, že lokalita je v dosahu městského centra a dali jí přednost před klasickými periferními prostorami. Můžeme se tak bez obav pustit do druhé fáze projektu, která bude realizována v průběhu letošního roku,“ řekl jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing Alois Lanegger.

Mezi nájemce H-Parku patří například specialista na čisticí a úklidovou techniku Kärcher, pneuservis a rychloservis FirstStop, prodejce IT techniky Alfa Computer, výrobce dveří a zárubní Sapeli, distributor podlahových krytin KPP či prodejce chovatelských potřeb Pet Center.

„Sortiment vhodně doplní nabídku okolních prodejen zaměřených na kutily, dům a zahradu. Obchodní prostory jsou vhodné například pro prodejce domácího vybavení a potřeb. V tomto duchu připravujeme také druhou fázi H-Parku,“ říká Hynek Stupák, development manager společnosti Raiffeisen - Leasing.

V rámci první fáze projektu vzniklo 4 400 metrů čtverečních atraktivní komerční plochy určené k pronájmu. Plánovaná druhá fáze by měla přinést rozšíření o dalších 2 800 metrů čtverečních. H-Park vzniká v ulici Heršpická, atraktivním prostředí nedaleko centra Brna a zároveň v blízkosti dálnice D1. Prostory budou sloužit pro komerční účely, tj. vzniknou v nich obchody, kanceláře a sklady.

Raiffeisen - Leasing je expertem na financování nemovitostí, který vyvíjí i vlastní developerskou činnost. Mezi referenční projekty z posledních let patří například Bondy Centrum v Mladé Boleslavi, nebo VRTILKA – Písnické rezidence. V současnosti společnost Raiffeisen – Leasing buduje kromě brněnského komerčního centra H-Park například nové sídlo Rakouského gymnázia v Praze.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...