Red Hat v nové brněnské pobočce zaměstná 350 lidí

Brno, 19. srpna 2014 - Společnost Red Hat, přední poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil další expanzi v České republice a otevření své v pořadí již třetí kancelářské budovy, která se nachází v Technologickém parku Brno. Nové prostory umožní společnosti rozšířit vývojové centrum až o 350 zaměstnanců.

Red Hat brno nova pobocka

Nová budova, která je situována nedaleko již existujících prostor společnosti, nabídne dalších přibližně 3 800 m2 plochy. Firma letos slaví deset let působnosti v České republice a současná expanze představuje její největší brněnskou investici do nemovitostí vůbec. Společnost Red Hat poprvé expandovala v Brně v říjnu 2012, v současnosti v Česku zaměstnává 600 lidí.

Ve výzkumném a vývojovém centru v Brně pracuje největší tým inženýrů na světě, kteří se podílejí na vývoji Red Hat technologií. V listopadu 2012 vyla firma oceněna studií HR firmy Aon Hewitt jako 10. nejlepší zaměstnavatel v celém regionu CEE v kategorii středně velkých podniků.

red hat brno nova pobocka kancelare budova

Brněnská pobočka společnosti má silné napojení na lokální univerzity, jako jsou Vysoké učení technické a Masarykova univerzita, což umožňuje studentům podílet se na výzkumných projektech. V posledních několika letech firma zdvojnásobila investice do podpory spolupráce s vysokými školami, přičemž na projektech dnes participuje přibližně 90 studentů.

„Expanze naší společnosti v Brně významně přispívá k rozvoji produktů Red Hatu v celosvětovém měřítku. Kombinace výjimečných talentů a spolupráce s vysokými školami spolu s propojením s open source komunitami patří mezi naše hlavní priority a jsme rádi, že můžeme našim lidem poskytnout co nejlepší pracovní prostředí,“ říká Radovan Musil, ředitel vývojového centra Red Hat v Brně. „Bezpochyby největší hnací silou rozvoje vývojového týmu v Brně je kvalita každého jednoho člena a jeho schopnost zapojit se do globálních projektů,“ dodává Musil.

(red), foto: archív


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...