JET Investment vyhrál tendr na závody společnosti LESS & TIMBER

drevo klady pila kulatinaBrno, 25. listopadu 2014 - Brněnská investiční skupina JET Investment se definitivně stala vítězem prodejního procesu na závody společnosti LESS & TIMBER. Tuzemský investor kupuje podnik v insolvenčním řízení a hodlá v něm zachovat výrobu.

„Závod LESS & TIMBER byl pro nás od začátku velice přitažlivým aktivem, které také přilákalo nemalý počet zájemců,“ říká na konto nové akvizice Igor Fait, většinový managing partner JET Investment, a dodává: „Považujeme LESS & TIMBER za strategickou a dlouhodobou investici, podniky bychom chtěli převzít a začít s jejich revitalizací co nejdříve, nejlépe hned na počátku roku 2015.“

Společnost LESS & TIMBER vlastní pily v Čáslavi, Bohdanči a Dlouhé Vsi u Sušice a dále provoz na výrobu lepeného hranolu v Klášterci nad Orlicí. Její dceřinou společností, která byla také součástí tendru, je i společnost LESS & Energy. Ta v areálu pily v Čáslavi provozuje kogenerační jednotku (elektrárnu) na spalování lesní biomasy. Pila v Čáslavi je přitom největší a nejmodernější pilou na zpracování přesíleného dřeva v ČR a jedna z nejmodernějších v Evropě. Využívá totiž v tuzemsku unikátní technologii, která umožňuje díky přesnému skenování počítačem maximálně využít masu dřeva - pro jiné pily obtížněji zpracovatelnou. LESS & TIMBER je také největším producentem lepeného hranolu v ČR a jedním z největších v Evropě.

Záměr skupiny JET Investment v nově nabytém LESS & TIMBER je zachovat výrobu, dále do konce roku 2015 přejít na čtyřsměnný provoz, zvýšit tržby a případně také uskutečnit další akvizice, které by poskytly synergie s dřevozpracovatelskou výrobou a rozšířily tak vertikální integraci celé společnosti. „Zásadním krokem po převzetí závodu bude jeho stabilizace. Chceme být transparentním hráčem, kterému budou dodavatelé i odběratelé stoprocentně věřit,“ zdůrazňuje navíc Fait.

Cílem investora je také udržení zaměstnanosti na současném stavu a její postupné navýšení v souvislosti s růstem produkce. V současné době zaměstnává LESS & TIMBER ve všech svých provozech okolo 290 zaměstnanců.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN