DRFG partnerem podnikatelského akcelerátoru OPIFER

Brno, 9. prosince 2014 - Investiční skupina DRFG se stala jedním z investorů v brněnském akcelerátoru podnikatelských nápadů OPIFER. Kapitál z investice, za který DRFG získala vlastnický podíl v Opifer Investments Ltd., využije akcelerátor k podpoře a realizaci vybraných inovativních projektů.

OPIFER se zaměřuje na projekty především z oblasti informačních, mobilních a dalších moderních technologií, přičemž spolupracuje s vysokými školami a výzkumnými institucemi v Brně i zahraničí. Projekty před přijetím do akcelerátoru procházejí několika výběrovými koly, přičemž jedním z hlavních kritérií je uplatnitelnost nápadu a potenciál růstu na globálním trhu.

„Součástí naší dlouhodobé investiční strategie je vybudovat v našem celkovém portfoliu i specializované portfolio projektů a firem s vysokým potenciálem zhodnocení. OPIFER svým zaměřením do tohoto specializovaného portfolia zapadá. Již dnes tam fungují první zajímavé firmy a věřím, že mnohé z nich budou pro OPIFER představovat významné zhodnocení prvotní investice. Navíc vidíme unikátní synergie mezi naším projektem UNIFER, který umožní firmám v OPIFERu využívat talentu nadaných brněnských vysokoškoláků, kteří naopak budou získávat cenné zkušenosti,“ uvedl Leoš Vídenský, výkonný ředitel DRFG zodpovědný za akvizice.

Akcelerátor OPIFER vznikl ve spolupráci s Private Equity investory s cílem pomáhat autorům podnikatelských nápadů na cestě budování životaschopného byznysu. Výměnou za podíly v nově zakládaných firmách OPIFER poskytuje v rané fázi podnikání vybraným talentům kromě financování a kancelářského zázemí také profesionální know-how v oblasti obchodu, vývoje, marketingu, projektového řízení nebo právního poradenství. Po dosažení fáze významného růstu podporovaných firem OPIFER odprodává své podíly dalším investorům.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN