Veletrhy Brno mají za sebou úspěšný rok

Brno, 21. března 2017 - Veletrhy Brno mají za sebou nejúspěšnější rok pokrizového období a jeden z nejúspěšnějších v historii. Více jak padesát veletržních, kongresových, kulturních a dalších akcí na výstavišti v loňském roce navštívilo 780 tisíc lidí.

bvv brno pavilon z

Vystavovatelé loni zaplnili celkem 224 tisíc metrů čtverečních čisté výstavní plochy, hrubá výstavní plocha dosáhla téměř hranice 600 tisíc metrů. Pro představu – pokud by se všechny expozice měly vměstnat do jednoho jízdního pásu dálnice D1, zaplnily by ji od Brna až do Velkého Meziříčí.

„Když se ekonomice daří, daří se i nám. Veletrhy jsou opět „in“. Očekáváme velmi dobrý ziskový hospodářský výsledek, který zveřejníme v únoru. Byl to jeden z nejúspěšnějších obchodních roků ve firemní historii,“ uvedl k výsledkům roku 2016 generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš. Vzhledem k vysoké poptávce po výstavářských službách dosáhne společnost i rekordních tržeb v oblasti výstavby expozic včetně služeb v zahraničí.

Největší akce? Strojírenský veletrh a TECHAGRO
Stěžejním veletržním projektem zůstává Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV), který se rozsahem a kvalitou účasti stal skutečně respektovaným průmyslovým veletrhem pro střední a východní Evropu. Rozsahem výstavní plochy jej však překonal soubor zemědělských veletrhů TECHAGRO, který se vypracoval na jeden ze tří nejdůležitějších veletrhů zemědělské techniky v Evropě.

„Letos se dostala poptávka za hranici kapacit výstavních ploch v halách i na volných plochách, s vystavovateli jsme museli jednat o omezení výstavní plochy. Rovněž u strojírenského veletrhu byla poptávka po kvalitní výstavní ploše v moderních halách vyšší, než jsme mohli nabídnout,“ nastínil Kuliš. Největším vystavovatelem roku 2016 byla Čína na MSV.

Tradičně úspěšný byl i největší středoevropský elektrotechnický veletrh AMPER, který je pořádán v Brně jako hostující akce v režii společnosti Terinvest. Z akcí orientovaných na širokou veřejnost zaznamenaly rekordní návštěvnost Motosalon a Festival sportu, tance a zábavy (Sportlife – In-Joy – Dance Life Expo), při kterém se konalo obnovené mistrovství ČR v gamingu a nově i setkání „youtuberů“. Obě akce dohromady přilákaly více než sto tisíc fanoušků. Výstaviště zaplnily desítky tisíc lidí na květnovém festivalu Majáles, při výstavách psů nebo při Rainbow Run. Desítky tisíc studentů si přišly vybrat vzdělání na veletrh Gaudeamus nebo Veletrh středních škol. Po krátké přestávce byl obnoven zahradnický veletrh Zelený svět.

Rok 2017? Nové veletrhy i nové akce pro veřejnost
Ziskový by měl být pro společnost i rok 2017. „Od roku 2016 plánujeme pouze ziskové hospodaření, byť v sudých a lichých letech je jiná struktura konaných akcí, což ovlivňuje hospodářský výsledek společnosti. Navíc letošní Motosalon budeme organizovat v Praze,“ nastínil Kuliš.

„Klíčovou akcí je opět Mezinárodní strojírenský veletrh, v pořadí už devětapadesátý. Jednáme o pokračování rozsáhlejší účasti Číny, neboť čínská vláda ve strategii vůči šestnácti zemím střední Evropy definovala MSV Brno, jako platformu pro prezentaci Číny v tomto regionu. Ve stadiu diplomatických jednání je po pěti letech zopakování rozsáhlejší oficiální účasti Indie na MSV,“ naznačil k plánům směrem k zahraniční účasti Kuliš.

Souběžně s Národní výstavou hospodářských zvířat se v květnu bude nově konat veletrh zařízení pro chovatelství dobytka Animal Tech a veletrh Natur Expo zaměřený na technologie pro udržitelné životní prostředí. První ročník se bude silně orientovat na aktuální problematiku udržení vody v krajině.

Oživení čeká veletrh Urbis, který se nově zaměří na chytrá řešení pro města a obce. Odstartuje jej konference Czech Smart, na níž vystoupí lídři v oblasti chytrých technologií, kteří tuzemským starostům představí konkrétní řešení z celého světa.

V květnu v pavilonu P vystoupí v rámci světového turné legendární skupina KISS. A v červenci se na výstaviště po půlstoletí vrátí závody historických formulí F3 a motocyklů na akci Brno Revival „mezi pavilony“. Kromě dalších kongresových, firemních, kulturních a sportovních akcí bude výstaviště opět hostit předvolební sjezd ČSSD.

Výrazně se prohloubí i spolupráce s městem Brnem, které stalo stoprocentním vlastníkem společnosti. Cílem spolupráce je víc propojit marketingové a další aktivity města s veletržními i neveletržními projekty na brněnském výstavišti.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...