Zetor se po letech opět vrací na zambijský trh

Brno, 4. května 2017 – Zambie je novou zemí na africkém kontinentu, kam brněnský výrobce traktorů bude dovážet své stroje. Zetor zde nově navázal spolupráci s partnerem Agriserve Agro. K symbolickému stvrzení spolupráce došlo na veletrhu Agritech EXPO 2017 konaném ve dnech 27.–29. dubna v zambijské Chisambě.

Foto Zetor Zambie ministr jurecka

Zetor bude do Zambie dodávat traktory ve výkonnostním spektru od 100 do 150 koní, jedná se o stroje modelových řad PROXIMA a FORTERRA, zajištěna bude i dodávka náhradních dílů. Na veletrhu Agritech EXPO Zambia 2017 v Chisambě, byly předány první traktory Zetor svým novým majitelům. Stalo se tak za přítomnosti českého ministra zemědělství Mariana Jurečky, českého velvyslance v Zambii Radka Rubeše a dalších členů delegace.

„Obchodní vztahy mezi Českou republikou a Zambií mají dlouholetou tradici. Jsem rád, že budoucí spolupráci můžeme prohlubovat právě i na této misi společně se zástupci českých firem. Vzájemný obchod mezi oběma zeměmi do budoucna nabízí mnoho příležitostí a já věřím, že alespoň některé z nich naplníme,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Zetor neobchoduje se Zambií poprvé. Novou spoluprací navazuje na dovoz traktorů, který byl přerušen v roce 2000. Do té doby bylo do Zambie vyvezeno téměř sedm set strojů, největší zakázky se uskutečnily v letech 1979–1983. ZETOR TRACTORS a.s. se snaží posílit spolupráci s africkými trhy a v současnosti jedná o spolupráci s dalšími zeměmi.

Osmdesát procent zambijské populace se věnuje zemědělství a farmaření. Země vyprodukuje nejvíce kukuřice, cukrové třtiny a pšenice. Dále se zde pěstují sójové boby, bavlna, tabák a zelenina. Na farmách dominuje chov drůbeže, prasat, skotu a ryb. Hrubý domácí produkt Zambie je necelých 27 miliard amerických dolarů.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN