Red Hat v Brně rozšiřuje své vývojové centrum

Brno, 22. června 2017 - Red Hat otevřel v Brněnském technologickém parku novou, v pořadí již čtvrtou administrativní budovu. Rozšiřování brněnského vývojového centra je reakcí na rostoucí zájem o podniková řešení na bázi open source technologií, které Red Hat vyvíjí. Pro Red Hat nyní v Brně pracuje více než 1000 vývojářů a dalších hi-tech pracovníků zapojených do více než 50 mezinárodních týmů. Zázemí v brněnském centru má rovněž stovka stážistů a dvě stě spolupracujících studentů.

red hat brno

Nová budova společnosti se rozkládá na ploše zhruba 4 tisíce čtverečních metrů v Technologickém parku v Brně a nabízí přibližně 400 pracovních míst s důrazem na maximální flexibilitu pracovního prostředí, např. s možností pracovat v sedě i ve stoje. Budova disponuje 70 různými typy prostor pro vzájemná setkávání, včetně místností pro oddělená jednání, projekčních prostor, videokonferenčních prostor, telefonních budek, knihovny s krbem a relaxačních prostor. V budově se rovněž nalézá tělocvična, wellness a místnost pro jízdní kola. Interiér budovy navrhla společnost London Interior Architects.

red hat brno 2017-06-22 105941

„Nová budova nabízí fantastické prostředí, které, jak věříme, přitáhne a udrží ty největší talenty, které podpoří trvalý růst Red Hat v Brně,“ uvedl ředitel brněnského vývojového centra Radovan Musil

Brněnské vývojové centrum slouží jako jedno z klíčových inženýrských center Red Hatu v globálním měřítku. Centrum je koncipováno tak, aby podporovalo další generaci vývojářů a inženýrů, což dnes nutně zahrnuje i úzkou spolupráci s lokálními univerzitami, nejen brněnskými. V rámci spolupráce s univerzitami Red Hat studentům poskytuje technologie s otevřeným zdrojovým kódem a podporu, aby mohli získávat významné praktické zkušenosti. Např. o stáže, které Red Hat pro studenty nabízí, je několikanásobně větší zájem, než je dostupná kapacita. Narozdíl od jiných podniků si Red Hat nestěžuje na nepřipravenost absolventů pro praxi, ale aktivně se studenty pracuje, nelpí na konkrétních okamžitých znalostech a vyhledává především talenty s předpoklady pro tvůrčí práci a chutí se rozvíjet. Vysoký podíl čerstvých absolventů mezi pracovníky Red Hatu se promítá i v jejich nízkém věkovém průměru, který se pohybuje kolem 30 let.

red hat brno nova budova 110129


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...