Nevlastníte zapomenuté akcie BVV? Na rozdělení čeká nevyužitých 12 milionů!

Brno, 2. října 2018 – Dvanáct milionů korun. Tak vysoká částka stále zbývá na účtech statutárního města Brna. To je chce vyplatit bývalým akcionářům společnosti Veletrhy Brno, kterou získalo do svého vlastnictví. Téměř 1300 akcionářů se ale dosud nepodařilo kontaktovat. Tříletá lhůta pro vyplacení přitom uplyne už na začátku roku 2020.

bvv zapomenute akcie

Celkově má město na vyplacení akcií vyčleněno 40 milionů korun, zatím vyplaceno ale bylo jen 28 milionů korun. Téměř 1 300 akcionářů ale nebylo možné kontaktovat na adresách evidovaných u Centrálního depozitáře cenných papírů, nereagovali ani na výzvy v tisku. Převážná většina akcionářů je z České republiky, zhruba 260 jich však je i ze Slovenska. Každému z nich náleží protiplnění ve výši 6,40 Kč za jednu akcii Veletrhů Brno.

„Již od chvíle, kdy se město Brno stalo majoritním akcionářem společnosti Veletrhy Brno, se na nás obraceli drobní akcionáři s dotazy na odkup jejich akcií. Některé se podařilo kontaktovat, jiné bohužel zatím ne. Je možné, že někteří akcionáři na výzvy nereagují, protože se domnívají, že drží pouze malé množství akcií v nízkých hodnotách. V důsledku přeměny původní společnosti BVV na dnešní Veletrhy Brno však došlo k přepočtu podílů a nevyplaceny tak zůstávají i desetitisícové částky,“ uvedl primátor města Brna Petr Vokřál.

Výše plnění na jednoho akcionáře se pohybuje konkrétně od 2412 korun až do 65 088 korun. Tříletá promlčecí lhůta pro uplatnění nároku na výplatu protiplnění přitom uplyne už v lednu 2020. Na přihlášení o protiplnění tak zájemcům zbývá už jen něco přes rok.

Akcionáři se mohou o protiplnění přihlásit na Odboru rozpočtu a financování Magistrátu města Brna u Mgr. Veleslavy Höhnlové na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. +420 542 173 289.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...