Jihomoravský kraj podporuje integraci cizinců

V loňském roce vzniklo v Brně za finanční podpory Evropského fondu pro integraci státních příslušníků třetích zemí informační centrum pro cizince pod názvem Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců. Ve spolupráci s klíčovými partnery projektu (Statutární město Brno, Diecézní charita Brno, organizace pro pomoc uprchlíkům, sdružení občanů zabývajících se emigranty atd.) poskytuje bezplatně sociálně právní poradenství, socio-kulturní kurzy, kurzy českého jazyka pro cizince, výuku češtiny pro děti cizinců, terénní sociální práce a realizace multikulturních aktivit.
Centrum, které zastřešuje a koordinuje činnost celoregionální platformy klíčových aktérů integrace (např. státní a samosprávní úřady, sociální zdravotnické a vzdělávací instituce, policie), se zabývá aktuálními problémy cizinců. V letošním roce budou mít zástupci platformy možnost zúčastnit se mezinárodních odborných stáží, které jsou zaměřené na výměnu zkušeností, osvědčených postupů a informací v oblasti integrace cizinců ze třetích zemí se zástupci vybraných regionů EU. Na podzim letošního roku připravuje Jihomoravský kraj mezinárodní konferenci za účasti českých a zahraničních expertů působících v oblasti integrace cizinců. Centrum má své sídlo v Brně v ulici Mezírka 1. Více informací najdete na www.cizincijmk.cz.

cizinci_1.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...