Nejsilnější ukrajinský průmyslový svaz USPP otevřel v Brně své zastoupení

Brno, 15. června 2019 - České firmy se zájmem o ukrajinský trh a potenciální partnery mohou od nynějška využít služeb zastoupení Ukrajinského svazu podnikatelů a průmyslníků (USPP) v České republice, které bylo založeno v Brně pod názvem USPP-CZECHIA z.ú. Do jihomoravské metropole ho koncem května přijel oficiálně otevřít prezident USPP, bývalý premiér Ukrajiny, Anatolij Kinach.

ukrajinska vlajka

Na Ukrajině i ve světě je Anatolij Kinach respektovanou a uznávanou osobností s třicetiletou zkušeností působení v makroekonomice a řízení 42 milionové země ve složitých podmínkách změn hospodářských a sociálně-politických poměrů: Je vůdčí osobností v USPP, zastřešující dnes 100 tisíc ukrajinských subjektů. Členové svazu jsou především z oblasti průmyslu, jeho záběr je ale mnohem širší. Sdružuje podnikatelské asociace, společenské organizace i vědecké instituce. Vzhledem k zájmu rozšiřovat působnost ve světě má nyní USPP svá zastoupení ve více než dvaceti zemích, USPP-CZECHIA je jedním z nich.

Brněnskou kancelář reprezentují její ředitel, brněnský právník Mgr. Antonín Šimeček, a předseda správní rady a úspěšný podnikatel Georgij Nikolajev, který v Brně dlouhodobě žije. „Jsme přesvědčeni, že USPP-CZECHIA se stane spolehlivým a dlouhodobým partnerem pro podnikání na perspektivním ukrajinském trhu,“ říká Georgij Nikolajev.

Jednoznačným plusem USPP-CZECHIA je skutečnost, že zájemcům garantuje „bezpečný“ vstup na ukrajinský trh a prověření potenciálních partnerů – členů USPP. „Nabízíme vyhledání vhodného a spolehlivého ukrajinského partnera. Máme veškeré předpoklady stát se nejspolehlivějším průvodcem českých firem,“ uvádí Georgij Nikolajev, jeden ze zakladatelů USPP-CZECHIA. To nabízí široké portfólium individuálních služeb, analýzy a návrhy variant proveditelnosti, informace o právním, daňovém a celním servisu a další servis až po finalizace obchodního případu.

O činnost zastoupení, nehledě na jeho nedlouhou existenci, projevuje zájem řada firem, organizací a institucí. O podpoře česko-ukrajinského byznysu a roli zastoupení USPP-CZECHIA s prezidentem USPP Anatolijem Kinachem a jeho doprovodem a vedením zastoupení jednal hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Rozhovory se dotknuly i spolupráce Jihomoravského kraje s Lvovskou oblastí.

Již nyní zájemci o spolupráci s Ukrajinou zjišťují na USPP-CZECHIA informace o podnikatelských příležitostech. „Aktivní zakotvení tak významné podnikatelské organizace jakou je USPP bezpochyby v České republice podpoří zájem českých podnikatelských subjektů o perspektivní ukrajinský trh,“ uvádí Georgij Nikolajev. O zájmu českých firem o ukrajinský trh svědčí růst vzájemné obchodní výměny, která v porovnání s poklesem objemu v letech 2014 a 2015 dosáhla v loňském roce 7 miliard korun.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...