Rohlík.cz na jižní Moravě expanduje, má nové zázemí v CTParku Brno Líšeň

Brno, 27. března 2020 - Společnost Rohlík.cz rozšiřuje své působení na Moravě. Stávající prostory v CTParku Brno jsou již nedostačující, a proto společnost podepsala další smlouvu se společností CTP na pronájem prostor v průmyslovém parku Brno Líšeň. Cílem je zdvojnásobení skladové a výrobní plochy. Do nových prostor se firma nastěhuje letos v září.

hypermarket kosik vozik rohlik

Online supermarket Rohlík.cz už dva a půl roku využívá prostory CTParku Brno. Z důvodu stále rostoucího počtu objednávek přestaly stávající skladově-výrobní prostory stačit a firma proto hle-dala nové. Pro svou další expanzi si Rohlík vybral nově budované prostory CTParku Brno Líšeň.

„Se společností CTP již úspěšně spolupracujeme. Při hledání nových prostor pro náš růst nám CTP nabídla prostory poblíž těch stávajících, což bylo pro nás zásadní,” říká Aleš Malucha, provozní ředitel Rohlík.cz. Firma specializující se na rozvoz potravin v průběhu posledních tří let více než zdvojnásobila svoji plochu v Brně. „Jsme rádi, že můžeme růst společně s našimi klienty a že se klienti mohou spolehnout na to, že jim při expanzi pomůžeme,“ říká David Chládek, Con-struction Director spol. CTP pro Českou republiku.

Prioritou je rychlost
Nově postavená hala poslouží nejen jako sklad suchých, chlazených a mražených potravin, ale i jako lékárna, pekárna nebo výrobna. Zaměstnanci Rohlík.cz zde budou pro své zákazníky například péct pečivo. Společnost Rohlík.cz zaplní a využije necelých 8 tisíc m2. Dokončení stavby a nastěhování nájemce je plánované na září roku 2020.

CTPark Brno Líšeň vznikl na místě bývalého zchátralého průmyslového areálu firmy Zetor. Před-ností nových prostor je kromě velikosti také lokalita. “Areál nabízí požadovanou dostupnost do centra města a tím optimální předpoklad pro rychlé a včasné dodání nákupu našim zákazníkům,“ popisuje Aleš Malucha výhody umístění. Skladově-výrobní prostory zajistí obslužnost jak v rámci Brna, tak širšího okolí. Rohlík.cz totiž obsluhuje také oblasti na Olomoucku, Prostějovsku a rozvoz plánuje rozšířit na další části Moravy.

Naplnění standardu v logistice i ekologii
Hala v Líšni vznikala klientovi na míru. „Rohlík.cz je pro CTP důležitým klientem. Snažíme se proto co nejvíce zohlednit specifické potřeby stále se měnícího trhu a splnit při stavbě všechny klientem navržené inovace provozu,“ popisuje David Chládek za CTP. Prostory tak splňují nejnovější standardy v logistice, ale i podmínky certifikace BREEAM. Obě společnosti dbají na pozitivní vliv svých aktivit na životní prostředí, proto samotná stavba i její provoz budou probíhat s ohledem na zásady udržitelnosti. Sluneční energie bude v rámci parku využívána jako sekundární zdroj el-ektřiny za účelem pokrytí energetických potřeb jednotlivých nájemců nebo samotného parku. V objektech bude rovněž realizován systém pro znovuvyužití tzv. šedých vod.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF