Brno podpoří spolupráci místních firem i jejich vstup na zahraniční trhy

Brno, 21. dubna 2020 - Rada města Brna odsouhlasila zapojení města do projektů Regionální hospodářské komory Brno, které reagují na aktuální stav v souvislosti s COVID-19 a očekávaným propadem ekonomiky v dalších měsících. Město podpoří vznik virtuální kooperační platformy Kontakt-Kontrakt a tzv. certifikační vouchery usnadňující vstup místních podniků na zahraniční trhy.

business deal

„Podpořit firmy, aby se vzájemně propojovaly a zvýšily tak svoji soběstačnost v rámci kraje, považuji v této době za velmi důležité. Současná situace významně narušila funkční odběratelsko-dodavatelské vztahy a firmy, které byly z velké části napojeny na zahraniční trh, tak ztrácí odbyt nebo významné dodavatele. Dále je velmi důležité, abychom se již nyní připravili na restart zahraničního obchodu a pomohli našim malým a středním podnikům se na tyto trhy vracet,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Virtuální platforma Kontakt-Kontrakt navazuje na existující velmi úspěšnou kooperační platformu využívanou každoročně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, na jejímž základě dochází k přímému propojování firem a organizaci schůzek. Vznikne tak nový nástroj kontinuálního virtuálního tržiště určeného pro všechny OSVČ, malé a střední podniky v regionu, který bude dále doplněn o asistenční služby poskytované Regionální hospodářskou komorou Brno. Využití platformy bude zdarma.

„Rozhodli jsme se také pomoci podnikům z regionů se vstupem na zahraniční trhy. Podpořili jsme proto tzv. certifikační vouchery. Jednou z významných překážek, se kterou se české firmy při uvádění svých výrobků na zahraniční trh totiž potýkají, je nutnost doložení certifikátu od akreditované zkušebny potvrzující, že produkt splňuje všechny požadavky na tento druh výrobku kladené technickými či jinými normami. Tímto krokem jim proces usnadníme,“ vysvětlila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Cílem projektu je tak podpořit malé a střední podniky v Brně a Jihomoravském kraji působící v oborech s vysokou přidanou hodnotou.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF