Honeywell otevře v Brně výzkumné a vývojové centrum pro pokročilou automatizaci skladů

Brno, 6. ledna 2022 – Společnost Honeywell oznámila své plány postavit nový výzkumný a vývojový testovací závod pro svoje aktivity v oblasti automatizace skladů. Závod, který se bude nacházet v kampusu Honeywell Technology Solutions (HTS) v Brně, pomůže uspokojit rostoucí evropskou poptávku po vybudování rychlejších a preciznějších dodavatelských řetězců.

foto honeywell sklad

Toto špičkové moderní pracoviště umožní hardwarovým a softwarovým inženýrům firmy Honeywell designovat, prototypovat a testovat inovativní systémy pro automatizaci provozu skladů, které používají evropské logistické firmy, aby mohly zlepšit preciznost, efektivitu i prostupnost distribučních center a skladů.

„Očekávání týkající se elektronického obchodu se mezi firmami i spotřebiteli velmi rychle proměňují, a to částečně v důsledku pandemie Covid-19,“ vysvětluje Ronald Binkofski, viceprezident a generální ředitel Honeywell Intelligrated pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Spotřebitelé v Evropě očekávají od svých dodavatelů velmi rychlé a velmi spolehlivé doručení do dalšího dne a někdy i stejný den. Pro logistické firmy to znamená, že se musí stále více spoléhat na nejmodernější technologie, které dokážou automatizovat a zrychlit distribuční centra, sklady a další části dodavatelského řetězce. Technologie, které vyvíjíme v Brně, nám pomohou tuto poptávku uspokojit.“

Společnost Honeywell Intelligrated je jedním z největších dodavatelů řešení pro manipulaci s materiálem na světě, který poskytuje systémy automatizace skladových provozů pro maloobchod, velkoobchod, elektronické obchodování, potravinářství, balené spotřebitelské zboží, zdravotní a lékárenský materiál, logistiku třetích stran a doručovací služby. Šedesát z předních 100 globálních maloobchodních firem a 50 z nejvýznamnějších 100 provozovatelů elektronických maloobchodů využívají řešení automatizované manipulace s materiálem od Honeywell Intelligrated.

Nový závod o rozloze 14 000 m2 by měl otevřít v polovině roku 2022. V další části roku pak na místě vznikne také nové zázemí pro školení zákazníků; během následujících 18 měsíců firma Honeywell najme pro provoz nového závodu desítky vysoce kvalifikovaných technických specialistů.

„Nový závod představuje další milník v celém našem brněnském příběhu, protože v tomto městě už nejmodernější technologie vyvíjíme dvacet let,“ uvádí Oliver Stucky, viceprezident a generální ředitel Honeywell Technology Solutions Česká republika. „Naše rozhodnutí otevřít další pokročilou laboratoř v našem kampusu je dobrou ilustrací toho, jak kvalitní inženýrské a technologické talenty lze na jižní Moravě najít. Jsme hrdí na to, že vytváříme nové kariérní příležitosti pro ty, kdo chtějí pracovat na pokročilých technologiích schopných vyřešit některé z největších problémů světa.“

Nový závod bude jediným testovacím a vývojovým centrem firmy Honeywell v Evropě pro její portfolio digitalizovaných technologií pro dodavatelské řetězce, což zahrnuje dopravníkové pásy, třídící systémy, paletovače a robotiku, automatické systémy ukládání a vyzvedávání, skladový software a technologie pro vychystávání řízené hlasem a světlem. Až bude závod plně funkční, budou v něm logistické společnosti z celé Evropy testovat a prototypovat technologie Honeywell a školit se v jejich použití, aby si udržely výhodu na stále dynamičtějším a konkurenčnějším trhu.

Nový závod rozšiřuje kapacity firmy Honeywell v oblasti skladové automatizace ve střední a východní Evropě, v čemž navazuje na otevření pokročilého výrobního centra Intelligrated v polském Chorzówě počátkem tohoto roku, kde se bude celá řada ze systémů vyvinutých v Brně následně vyrábět.

HTS Česká republika je držitelem více než 100 patentů, z nichž 17 bylo registrováno v loňském roce. Kromě řešení pro sklady, budovy a průmyslové závody centrum HTS v Brně vyvíjí a testuje také osobní ochranné prostředky a technologie pro letecký a kosmický průmysl.

To zahrnuje mimo jiné technologie pro vesmírný program EU a spolupráci na projektech, jako je mise Proba-3 Evropské kosmické agentury, nebo nové oblasti letectví, jako je městská vzdušná mobilita a elektrická letadla. Mezi další výzkumné a vývojové projekty tohoto typu v Brně patří práce na navigačních systémech a řešeních pro kokpit, komunikačních datových spojeních a radarech pro letadla. Ve svém HTS kampusu v Brně, továrně na letecké součástky v Olomouci a pražských kancelářích firma Honeywell dohromady v České republice zaměstnává více než 2 000 odborníků a vysoce kvalifikovaných techniků.

Foto: Honeywell Intelligrated


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN