Jihomoravským podnikatelem roku se stal Martin Cígler

Brno, 3. února 2022 – Společnost EY za podpory hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a ve spolupráci s inovační agenturou JIC vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 Jihomoravského kraje. Prestižní ocenění bylo stejně jako loni uděleno v technologickém oboru – putuje do rukou Martina Cíglera ze společnosti Solitea, a. s., která se zabývá vývojem programů pro vnitrofiremní procesy pro široké spektrum společností, od živnostníků přes nadnárodní korporace a koncerny až po státní správu. Kromě Česka a Slovenska působí také v Rakousku či balkánských zemích a její roční obrat přesahuje 2 miliardy korun.

EOY2021 Jihomoravský kraj Foto 2

Letošního laureáta opět vybrala nezávislá porota, která ocenila jeho více jak 30leté podnikatelské aktivity a neustálý progresivní vývoj ve vysoce konkurenčním oboru moderních technologií. Právě Jihomoravský kraj patří co do počtu celonárodních i technologických vítězů soutěže k nejúspěšnějším v historii soutěže EY Podnikatel roku. Aktuální ročník rovněž potvrdil, že jih Moravy je v republikovém srovnání baštou technologických firem, z nichž se rekrutovalo více 70 % účastníků letošního krajského klání.

„Vítězství v soutěži EY Podnikatel roku přijímám s velkou pokorou, jelikož za tímto úspěchem nestojím jen já sám, ale celá řada lidí. Je to výsledek společné práce a úsilí a já mám z toho upřímnou radost,“ svěřil se s prvními dojmy po převzetí prestižního titulu Martin Cígler.

„Titul EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje si často odnášejí úspěšné technologické firmy, které mnohdy zabodují i na celostátní úrovni ziskem titulu EY Technologický podnikatel roku. Tak tomu bylo i v předchozích dvou ročnících soutěže. Letošní krajský vítěz Martin Cígler ze společnosti Solitea uspěl v tradičně velké konkurenci podnikatelů přihlášených v tomto kraji. Jak se mu bude dařit na celostátní úrovni se dozvíme 1. března 2022. Vítězství v kraji je velkým úspěchem a oceněním jeho podnikatelského umu a já mu moc gratuluji,“ uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

EOY2021 Jihomoravský kraj Foto 1

Zleva: Petr Chládek, ředitel Jihomoravského inovačního centra, Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje, Martin Cígler, majitel společnosti Solitea, a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Jihomoravského kraje, František Fabičovic, spolumajitel společnosti Alca plast a držitel titulu EY Podnikatel roku 2018 České republiky, Radek Pav, partner ve společnosti EY, Václav Muchna, CEO společnosti Y Soft Corporation a držitel titulu Technologický podnikatel roku 2010

„Vložit do podnikání svůj čas a peníze není jednoduché, a kdo říká, že ano, tak neví, o čem mluví. Navíc poslední dva roky nebyly lehké pro nikoho. Vážím si těch, kteří dokáží i v těchto časech budovat úspěšné firmy se zodpovědností za druhé i za své zaměstnance. Potřebujeme pozitivní příběhy a EY Podnikatel roku je přináší,“ podotkl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Nacházíme se v období obrovských výzev. Dokonce možná tak velkých, jakým jsme jako lidstvo ještě nikdy nečelili. Abychom uspěli, potřebujeme silné lídry, osobnosti s vizí, kteří jsou svým úsilím a nasazením vzorem pro ostatní. Martin Cígler mezi ně bezesporu patří. A mě osobně těší, že právě takové firmy jako je Solitea v Jihomoravském kraji vznikají. Ukazuje to, jak důležitá je péče o inovace a podnikání v regionu. Díky spolupráci univerzit, veřejné správy, výzkumných pracovišť, firem i korporací patří jižní Morava ve střední Evropě k inovační špičce,“ uvedl ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek.

V Jihomoravském kraji byl letos vyhlášen regionální vítěz již posedmnácté a potvrdil tak jistou výjimečnost mezi ostatními regiony, kdy je zde EY Podnikatel roku bez přerušení oceňován již od roku 2005.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...