Jihomoravským podnikatelem roku se stal Martin Cígler

Brno, 3. února 2022 – Společnost EY za podpory hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha a ve spolupráci s inovační agenturou JIC vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 Jihomoravského kraje. Prestižní ocenění bylo stejně jako loni uděleno v technologickém oboru – putuje do rukou Martina Cíglera ze společnosti Solitea, a. s., která se zabývá vývojem programů pro vnitrofiremní procesy pro široké spektrum společností, od živnostníků přes nadnárodní korporace a koncerny až po státní správu. Kromě Česka a Slovenska působí také v Rakousku či balkánských zemích a její roční obrat přesahuje 2 miliardy korun.

EOY2021 Jihomoravský kraj Foto 2

Letošního laureáta opět vybrala nezávislá porota, která ocenila jeho více jak 30leté podnikatelské aktivity a neustálý progresivní vývoj ve vysoce konkurenčním oboru moderních technologií. Právě Jihomoravský kraj patří co do počtu celonárodních i technologických vítězů soutěže k nejúspěšnějším v historii soutěže EY Podnikatel roku. Aktuální ročník rovněž potvrdil, že jih Moravy je v republikovém srovnání baštou technologických firem, z nichž se rekrutovalo více 70 % účastníků letošního krajského klání.

„Vítězství v soutěži EY Podnikatel roku přijímám s velkou pokorou, jelikož za tímto úspěchem nestojím jen já sám, ale celá řada lidí. Je to výsledek společné práce a úsilí a já mám z toho upřímnou radost,“ svěřil se s prvními dojmy po převzetí prestižního titulu Martin Cígler.

„Titul EY Podnikatel roku Jihomoravského kraje si často odnášejí úspěšné technologické firmy, které mnohdy zabodují i na celostátní úrovni ziskem titulu EY Technologický podnikatel roku. Tak tomu bylo i v předchozích dvou ročnících soutěže. Letošní krajský vítěz Martin Cígler ze společnosti Solitea uspěl v tradičně velké konkurenci podnikatelů přihlášených v tomto kraji. Jak se mu bude dařit na celostátní úrovni se dozvíme 1. března 2022. Vítězství v kraji je velkým úspěchem a oceněním jeho podnikatelského umu a já mu moc gratuluji,“ uvedla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

EOY2021 Jihomoravský kraj Foto 1

Zleva: Petr Chládek, ředitel Jihomoravského inovačního centra, Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje, Martin Cígler, majitel společnosti Solitea, a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Jihomoravského kraje, František Fabičovic, spolumajitel společnosti Alca plast a držitel titulu EY Podnikatel roku 2018 České republiky, Radek Pav, partner ve společnosti EY, Václav Muchna, CEO společnosti Y Soft Corporation a držitel titulu Technologický podnikatel roku 2010

„Vložit do podnikání svůj čas a peníze není jednoduché, a kdo říká, že ano, tak neví, o čem mluví. Navíc poslední dva roky nebyly lehké pro nikoho. Vážím si těch, kteří dokáží i v těchto časech budovat úspěšné firmy se zodpovědností za druhé i za své zaměstnance. Potřebujeme pozitivní příběhy a EY Podnikatel roku je přináší,“ podotkl jihomoravský hejtman Jan Grolich.

„Nacházíme se v období obrovských výzev. Dokonce možná tak velkých, jakým jsme jako lidstvo ještě nikdy nečelili. Abychom uspěli, potřebujeme silné lídry, osobnosti s vizí, kteří jsou svým úsilím a nasazením vzorem pro ostatní. Martin Cígler mezi ně bezesporu patří. A mě osobně těší, že právě takové firmy jako je Solitea v Jihomoravském kraji vznikají. Ukazuje to, jak důležitá je péče o inovace a podnikání v regionu. Díky spolupráci univerzit, veřejné správy, výzkumných pracovišť, firem i korporací patří jižní Morava ve střední Evropě k inovační špičce,“ uvedl ředitel inovační agentury JIC Petr Chládek.

V Jihomoravském kraji byl letos vyhlášen regionální vítěz již posedmnácté a potvrdil tak jistou výjimečnost mezi ostatními regiony, kdy je zde EY Podnikatel roku bez přerušení oceňován již od roku 2005.

Výsledky národního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2021 České republiky budou vyhlášeny 1. března 2022. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2022 a bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN