Češi spolupracují s Ukrajinským startupovým fondem a nabízejí pomoc ukrajinským startupům

Brno, 18. března 2022 - Ukrajinský startupový fond spustil webovou stránku, přes kterou mohou firmy, investoři, inkubátory i další organizace nabízet svou pomoc ukrajinským startupům. První českou organizací, která se do pomoci zapojila, je inovační agentura JIC z Brna.

inovace startup

Na webu usf.com.ua/saveuastartup/ je od tohoto týdne možné nabízet podporu ukrajinským startupům. Podle zástupců fondu potřebují místní startupy k přežití finance, zázemí, případně konzultace a kontakty. „Při registraci stačí vyplnit, jakou formu podpory nabízíte – jestli finance, služby, možnost relokace nebo kontakty – a lidé z Ukrajinského startupového fondu vás pak propojí s konkrétním startupem,“ vysvětluje způsob fungování pomoci Jindřich Weiss z inovační agentury JIC, který je s fondem v kontaktu.

Právě JIC byl první organizací z České republiky, která tuto pomoc prostřednictvím webu nabídla. „Hledali jsme způsob, jak ukrajinským startupům pomoci. Věřím, že budou hrát důležitou roli při poválečné obnově svobodné ukrajinské ekonomiky,“ vysvětluje ředitel JICu Petr Chládek. „Proto jsme s Ukrajinským startupovým fondem navázali kontakt,“ dodává Chládek.

Podle jeho slov je JIC připraven nabídnout prostory pro ukrajinské startupy a prostřednictvím své sítě expertů i další pomoc. „Ať už to bude třeba právní podpora nebo jakákoliv jiná odborná pomoc, kontakty na odborníky i podnikatele, případně potřeba stáže pro ukrajinské zaměstnance startupů – tam všude můžeme být platní,“ říká Chládek a vyzývá k pomoci i další firmy, investory i inkubátory. „Už teď můžeme pomoci připravit Ukrajinu na budoucnost po válce, ze které – jak jsem hluboce přesvědčen – vyjde jako svobodná země, silnější než kdy předtím. A inovační podnikání může být jednou z cest obnovy,“ je přesvědčen Chládek.

Zdroj: JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...