Meet the Mayor: Vědci, podnikatelé či akademici se setkali se zástupci Brna

Brno, 5. února 2023 - Brno se profiluje jako mezinárodní metropole podporující vědu, výzkum i inovace. Neobejde se proto bez soustavné podpory a lákání talentů a spolupráce se zahraničními experty. Nedílnou součástí těchto aktivit je i společné setkávání. Jedním z příkladů může být akce Meet the Mayor.

meet the mayor foto tis mmb

V sále Zastupitelstva na Nové radnici se tak včera podruhé sešlo několik desítek špičkových vědců, podnikatelů či akademiků doslova z celého světa, kteří působí v Brně.

„Podobná setkání přispívají k reprezentaci města jako přátelského a moderního místa, které umí plánovat, myslí na budoucnost a umí nabídnout špičkové zázemí a podmínky pro vysoce kvalifikované odborníky ze zahraničí, kteří se podílejí na zvyšování kvality našeho regionu,“ uvedla za hostitele primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Její slova doplnila uvolněná zastupitelka pro inovace a spolupráci s výzkumnými organizacemi Anna Putnová: „Brno je městem univerzit a špičkového výzkumu. Důležitou součástí jeho rozvojové strategie je podpora zahraničních pracovníků, aby se tak stalo jejich druhým domovem a dobrým místem pro život a pro jejich náročnou práci.“

Zástupci Odboru strategického rozvoje a spolupráce prezentovali hostům projekty podporující cizince a také služby, které mohou využívat. Představili tak například městský e-shop elektronických služeb BrnoID nebo akce a projekty na podporu popularizace vědy a podnikání. Spolupořádající Brno Expat Centrum završilo oficiální úvod představením svých služeb, volnočasových aktivit a možností, jak se zapojit do života komunity. Poté následovala pro všechny hosty komentovaná prohlídka sálu Zastupitelstva a Rytířského sálu v anglickém jazyce.

Na závěr měli všichni návštěvníci možnost potkat se jak mezi sebou, tak i s organizátory a zástupci vedení města při neformálním networkingu. Byla též příležitost se propojit přes online aplikaci umožňující sdílení a výměnu kontaktů, tak aby mohli i později navázat na nově vytvořené vazby.

Zdroj a foto: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...