Brno podpoří Jihomoravské inovační centrum 14 miliony korun

Brno, 2. března 2023 - Podpora inovací, zlepšení podnikatelského prostředí nebo rozvoj ekonomické konkurenceschopnosti a s tím i růst životní úrovně v regionu. Na příštích 12 měsíců na tyto aktivity obdrží zájmové sdružení právnických osob JIC od města částku 14 milionů korun v režimu vyrovnávací platby za závazek veřejné služby. Peníze jsou již v rozpočtu, radní schválili předběžnou kalkulaci na uvedené období a finanční prostředky mohou být odeslány.

inovace jic

„JIC se bude i nadále v Brně a v našem regionu zaměřovat prostřednictvím široké škály projektů a aktivit na rozvojové a podpůrné služby pro inovativní subjekty, na edukaci malých a středních firem, na zlepšování podnikatelského prostředí nebo na podporu podnikavosti studentů,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Město Brno je jedním ze zřizovatelů JIC. Tato inovační agentura disponující mnohaletými zkušenostmi a týmem složeným z podnikatelů, expertů a specialistů, kteří znají brněnský a jihomoravský ekosystém, je pro nás zárukou, že veřejné prostředky budou využity maximálně efektivně.“

Inovativním firmám se JIC věnuje před jejich založením i po něm. „Poskytuje jim poradenství, podporu při financování a zprostředkování kontaktů. Ke zlepšování podnikatelského prostředí přispívá zapojením do několika mezinárodních projektů, jako jsou EIT Digital, DT4 Regions nebo EDIH – European Digital Innovation Hubs. K dalším činnostem JIC patří také realizace aktivit kreativního hubu KUMST a platformy Brno AI. Významná je rovněž spoluúčast na implementaci, koordinaci a aktualizaci Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje,“ vysvětlil uvolněný zastupitel pro strategický rozvoj, metropolitní spolupráci a integrované územní investice Martin Příborský.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF