V Brně uskuteční největší evropské setkání inovačních center a akcelerátorů

Brno, 8. června 2023 - Každoroční největší evropské setkání inkubátorů, inovačních center, akcelerátorů, vědeckých parků a hybatelů inovací pod hlavičkou Evropské sítě inovačních center (EBN) se uskuteční 14. a 15. června v Hotelu International Brně. Je to vůbec poprvé, co se kongres EBN odehraje v některém z měst bývalého východního bloku. To potvrzuje výjimečné postavení Brna na mapě evropských inovací.

setkani inovacnich center brno

Kongres funguje každoročně jako platforma pro evropskou inovační komunitu. Poskytuje účastníkům prostor, kde se seznámí s nejnovějšími trendy, strategiemi a osvědčenými postupy v oblasti inovací v podnikání. „Jižní Morava vsadila před dvaceti lety na podporu inovací a znalostní ekonomiku. Přineslo to prestiž, stabilní pracovní místa i vyšší růst kvality života. Pro region je možnost organizovat takovou akci důkazem toho, že si v posledních letech vybudoval ve světě inovací respekt,“ říká ředitel inovační agentury JICu Petr Chládek, která kongres spoluorganizuje.

Kongres podpořil i hejtman kraje Jan Grolich, který se jej zúčastní i osobně. „Kraj má inovace v DNA. V historii to byly textilky, Zbrojovka. Dnes to jsou třeba firmy z oblasti mikroskopie, kyberbezpečnosti, vesmírného průmyslu, herního průmyslu nebo výzkumné projekty na vědeckých pracovištích – všichni přináší regionu stabilitu, prestiž a nová pracovní místa,“ domnívá se hejtman Jihomoravského kraje.

„Pro kongres EBN v roce 2023 jsme si nemohli představit lepší místo, téma ani spolupořadatele. JIC je členem už přes deset let. Je součástí komunity, která je kreativní a inovativní – dokáže reagovat a nebojí se nových postupů, když čelí nepřízni osudu a nejistotě,“ říká prezidentka EBN Cristina Fanjulová.

Hlavním hostem kongresu je autor knihy Uncertainty Mindset Vaughn Tan, který působí na University College London a je držitelem doktorátu z Harvard University. Ve své práci se zaměřuje na to, jak inovace dokážou pomoci firmám v nejistých časech. „Tématem letošního kongresu jsou inovace v nejistých časech. Diskuze se tedy budou týkat toho, jak mohou inovace pomoci lidem čelit aktuálním výzvám – až už jde o válku na Ukrajině, energetickou krizi nebo klimatickou krizi,“ vysvětluje Chládek s tím, že prostor dostanou i zástupci ukrajinských organizací na podporu startupů, aby představili možné oblasti spolupráce s evropskými inkubátory a akcelerátory. V dalším programu se účastníci zaměří třeba na témata, jako jsou větší podpora inovací v regionech, podpora high-tech firem, vesmírný průmysl, udržitelnost nebo kreativní průmysly.

„Bude to skutečně celoevropské setkání se zástupci různých inovačních ekosystémů z celé Evropy i mimo ni. Příležitost ke sdílení osvědčených postupů, zkušeností a modelů v dynamickém a živém prostředí. Jsme hrdí, že letošní kongres hostí právě Brno,“ potvrzuje Laura Lecci, ředitelka EBN.

Zdroj: JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  7  8
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF