Novela brněnského Tržního řádu přidává prodejní místa i stanoviště pro bikesharing

Brno, 27. června 2023 - Rada města Brna nedávno schválila další novelizaci Tržního řádu. Mění se a doplňují místa, kde je možné prodávat zboží a poskytovat služby mimo provozovnu, a rozšiřují se lokality pro stání sdílených dopravních prostředků.

kola cyklo cyklista

„Na základě podkladů z městských částí Bystrc, Řečkovice a Mokrá Hora, Brno-sever, Brno-střed a Vinohrady se doplňují nové lokality nebo upravuje výčet tržních míst. Totéž platí i pro Žabovřesky, v tomto případě byl však formálně nahrazen celý text v příslušné příloze nařízení města Brna, kterým se Tržní řád vydává. Aktualizaci vyvolaly změny v katastru nemovitostí a místní upřesnění, navíc se odstranila dlouhodobě nevyužívaná místa,“ informovala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Upravila se také část věnovaná stanovištím bikesharingu. „Zpřesňuje se vymezení jednotlivých stanovišť, odstraňují se zrušená a přibývají nová. Pro bikesharing bude tedy možné používat 267 městských stojanů, 355 parkovacích stání pro jednostopá vozidla a 20 virtuálních míst,“ uvedl radní města Brna pro dopravu Petr Kratochvíl.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF