Kreativní hub KUMST herním vývojářům nadělí nový cowork pro inkubátor Gamebaze

Brno, 8. září 2023 - Brněnský kreativní hub KUMST oslavuje třetí narozeniny dvoudenním programem plným akcí pro veřejnost. Proběhne od 22. do 23. září a kromě workshopů, debat, vernisáže, koncertů nabídne jednu událost, která představuje další krok v podpoře herního průmyslu v regionu. V rámci oslav totiž bude pro veřejnost otevřen nový coworkingový prostor pro herní vývojáře pod hlavičkou inkubátoru Gamebaze.

Gamebaze 16 zdroj jic

„KUMST vznikl před 3 lety jako pilot kreativního centra. Během té doby u nás proběhlo 150 vlastních akcí a prošlo více jak 13 000 lidí, na prohlídkách a návštěvách se u nás vystřídaly desítky odborníků na kreativní průmysly, ale i zástupci veřejné správy – politici i úředníci,“ ohlíží se za dosavadní činností KUMSTu jeho principál David Severa a jmenuje i návštěvu někdejší eurokomisařky Mariy Gabriel. „Za krátkou dobu jsme si vybudovali skvělé jméno. Když je na evropské úrovni řeč o infrastruktuře vhodné pro podporu kreativního podnikání, je KUMST příkladem toho, jak by se to mělo dělat.“

Hlavním bodem programu narozenin je otevření coworkingového prostoru pro herní vývojáře. Ten bude součástí inkubátoru, který se pod novou značkou Gamebaze otevírá veřejnosti. Od loňského roku fungoval v pilotním režimu a jeho součástí je doposud šest herních studií. Inkubátor vznikl jako společný projekt místní komunity herních vývojářů GameDev Area, Herního Klastru a inovační agentury JIC, pod kterou spadá i samotný KUMST. Už teď nabízí herním vývojářům a studiím širokou škálu vzdělávacích akcí, konzultace s experty i prostor pro práci. „Coworking v pilotním režimu rozšiřuje službu Gamebaze pro samostatné vývojáře, kteří pracují solo nebo vzdáleně a chtějí být bližší součástí místní vývojářské komunity. Vedle inkubátoru, který je zaměřen na podporu celých týmů na cestě za úspěšným rozjezdem vývojářského studia, je tak druhým druhým klíčovým elementem celkové vize budoucího Gamebaze,“ popisuje Lukáš Veselý, vedoucí inkubátoru Gamebaze.

Nový coworkingový prostor pro herní vývojáře bude dalším krokem k posílení Brna jako významného centra herního vývoje v Evropě. „Brno patří ke špičce českého herního průmyslu u nás. Je to i díky ideální kombinaci kvalitních univerzit, originální kulturní scény i dlouhodobé podpory rozvoje technologických firem. I to je důvod, proč v Brně sídlí 40 herních firem a s nimi 800 vývojářů,“ Jakub Bedecs z iniciativy GameDev Area, která se na provozu inkubátoru podílí a mimo jiné organizuje největší konferenci herních vývojářů ve střední Evropě.

V rámci narozenin KUMSTu bude hernímu inkubátoru patřit zejména páteční večer. Od 18 hodin začíná herní blok, jehož součástí je právě představení coworku veřejnosti. Následovat bude prohlídka prostor inkubátoru, kde se budou inkubované týmy prezentovat se svými rozpracovanými projekty. Kromě toho se mohou návštěvníci těšit na prohlídky KUMSTu a jednotlivých kreativních studií, ateliérů a kanceláří, Workshop s Master&Master, debaty s úspěšným podnikatelem Liborem Hořením nebo designérkami Lucií Koldovou a Annou Marešovou, kterou povede europoslankyně Martina Dlabajová. Na programu je také vernisáž studentů Fakulty architektury VUT a koncerty.

Zdroj a foto: JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...