Brno překvapivě získá 39 milionů korun z likvidace Dřevopodniku

Brno, 15. prosince 2023 - Někdejší státní podnik Dřevopodnik města Brna, který vstoupil do likvidace začátkem 90. let a od roku 1998 procházel konkurzem, byl následně ukončen likvidací v letošním roce s velmi zajímavým výsledkem přebytku ve výši 45 milionů korun. Všechny pohledávky byly v konkurzu vyřešeny a tento zůstatek likvidace připadne městu Brnu.

pila katr truhlarna

„Pokud to ministerstvo schválí, do rozpočtu města přibyde po nutném zdanění téměř 39 milionů korun,“ upřesnil radní pro oblast majetku Jiří Oliva.

Dřevopodnik zřídil Národní výbor města Brna koncem roku 1988 s účinností od 1. ledna 1989, ke dni 3. listopadu 1992 vstoupil Dřevopodnik města Brna, s. p., do likvidace. Rada města Brna dnes schválila konečnou zprávu o průběhu likvidace a naložení s likvidačním zůstatkem i mimořádnou účetní závěrku Dřevopodniku, čímž jsou splněny všechny zákonné podmínky a může dojít k výmazu společnosti z obchodního rejstříku.

V sídle Dřevopodniku, v lokalitě na Rumišti, má vzniknout přes dvě stě družstevních bytů. Jejich podobu navrhli Pelčák a partner architekti. Momentálně se připravuje dokumentace pro demolici několika staveb, která by měla proběhnout příští rok na podzim. Samotná výstavba pak musí počkat na nový územní plán, počítá se s ní nejdříve v letech 2028–2030.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...