Zaměstnanci brněnského dopravního podniku si od Nového roku přilepší

Brno, 3. ledna 2024 - Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna si od Nového roku přilepší. Po třech měsících kolektivního vyjednávání se vedení podniku koncem prosince dohodlo s odbory na navýšení mezd o 5 procent. V případě dobrých hospodářských výsledků by během roku mohlo dojít k jejich dalšímu navýšení.

ridic autobusu

„Výsledkem jednání s našimi šesti odborovými organizacemi je navýšení mezd od 1. ledna 2024 o pět procent. Pokud budou naše hospodářské výsledky dobré, dohodli jsme se na možnosti dalšího navýšení mezd, a to přibližně v polovině roku. Jde o vstřícné gesto vůči našim zaměstnancům, jejichž práce si vážíme a zároveň jsme si vědomi nelehké ekonomické situace, které všichni v posledních letech čelíme,“ vysvětlil Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna.

Kolektivní smlouvu podepsali zástupci vedení DPMB a předsedové odborových organizací na dva roky. Ke mzdové oblasti se však příští rok v říjnu vrátí a budou řešit nové podmínky pro rok 2025.

Dopravní podnik valorizaci mezd kryje nejen z kompenzace od města Brna, ale i vnitřními úsporami a výnosy z externí činnosti jako jsou například pronájem reklamních ploch a zájezdová doprava.

Průměrná měsíční mzda řidičů DPMB včetně přesčasů činí 44 792 Kč. Průměrná měsíční mzda všech zaměstnanců DPMB je včetně přesčasů 43 876 Kč.

Zdroj: DPMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...