Brno hledá firmu na rekonstrukci Údolní mezi Husovou a Úvozem

Brno, 23. února 2024 - Hledání zhotovitele stavebních prací pro rekonstrukci Údolní od Husovy po Úvoz začíná. Jeho zahájení odsouhlasili brněnští radní. Práce zahrnují rekonstrukci kanalizace, vodovodu, komunikace, veřejných osvětlení, přístupových chodníků, tramvajové trati, trolejbusového vedení i úpravu zeleně a mobiliáře. Rekonstrukce ulice by podle odhadů mohla vyjít na 370 milionů korun bez DPH a začít by mohla už letos v červenci.

udolni rekonstrukce

„Úsek Údolní od Úvozu po Kraví horu už rekonstrukcí prošel, část mezi Úvozem a Husovou se dočká nyní. Předpokládáme, že práce by mohly začít letos v červenci a potrvají 17 měsíců,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Rozsáhlé práce by podle předpokladů mohly vyjít na 370 milionů korun bez DPH. V plánu je rekonstrukce stávající kanalizace a vodovodu, komunikace, veřejného osvětlení, chodníků, tramvajové trati, kabelových tras, trolejového vedení a nástupních ostrůvků. Řešit se bude i cyklodoprava, zeleň, parkování a mobiliář. V rámci stavby bude vybudováno 1380 m2 odstavných ploch, parkovacích pruhů a stání, což odpovídá přibližně 110 parkovacím místům.

„Uspořádání ulice zůstane ve větší míře zachováno. Ve směru z centra přibude v úseku Marešova–Úvoz cyklopruh a nástupní ostrůvek na zastávce Obilní trh. V opačném směru budou cyklopiktogramy. Kvůli přílišnému prosychání se ukázalo, že některé stromy, které jsou ve špatném zdravotním stavu, čeká asanace. V rámci náhradní výsadby počítáme s celkem 44 stromy, ať už jako náhradou za asanované dřeviny, nebo doplněním podél chodníků mezi Marešovou a Úvozem. Už v projektové fázi se povedla koordinace významných městských firem, jako jsou Dopravní podnik města Brna, Brněnské komunikace, Brněnské vodárny a kanalizace a Technické sítě Brno. Došlo k dohodě i s VUT Brno, které se na projektu a smlouvě o spolupráci také podílelo,“ popsal náměstek primátorky René Černý.

Zájemci o veřejnou zakázku se nyní mohou hlásit. Komise pak vybere ekonomicky nejvýhodnější nabídku.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...