Brno postupně zceluje pozemky pro nové hlavní nádraží a jeho okolí

Brno, 19. dubna 2024 - Město Brno smění se společností Shell Czech Republic pozemky, které jsou důležité pro budování nového hlavního nádraží, za plochy v Bohunicích a Štýřicích. Chystanou směnu doporučili radní schválit zastupitelům.

koleje nadrazi

„Se společností Shell jednáme již od loňského roku a nyní jsme u podpisu směnné smlouvy. Jednali jsme o klíčových pozemcích v jejím vlastnictví, které se nacházejí v oblasti Trnitá. Ty jsou součástí chystaného nového brněnského nádraží a jeho infrastruktury. Danou lokalitou by měla vést ulice Opuštěná, pro tyto záměry je už vydáno územní rozhodnutí. Uvedená směna je dalším nutným krokem k vybudování nezbytné dopravní infrastruktury nové brněnské jižní čtvrti v lokalitě Trnitá, která se postupně proměňuje z neutěšeného brownfieldu na výstavní městskou čtvrť 21. století,“ nastínil radní pro majetkovou oblast Jiří Oliva.

Shell získá od Brna pozemky v Bohunicích a Štýřicích, které má v současnosti od města pronajaté. Jde o plochy při čerpacích stanicích společnosti. Součástí dispozice je také doplatek směny ve prospěch společnosti Shell v hodnotě 9 145 911 korun.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...