Stálice ankety Brno TOP 100 - firmy

Brno, 15. února 2013 - Na podzim loňského roku byly slavnostně vyhlášeny výsledky jubilejního desátého ročníku ankety Brno TOP 100, kterou pořádá časopis Brno Business & Style. V průběhu uplynulé dekády se v jednotlivých ročnících na pomyslných vítězných příčkách umístilo mnoho stovek brněnských firem. Ovšem jen patnácti z nich se to podařilo pokaždé – a právě tyto firmy mohou být oprávněně hrdé na to, že stabilně patří mezi ty, „kdo hýbe Brnem", což je ostatně podtitul celé ankety. A které společnosti to jsou?

BT-100-FIRMY250

ALTA

BT100-ALTA logoALTA je jednou z nejvýznamnějších společností v oblasti strojírenství, která působí v teritoriu střední a východní Evropy. Od roku 1991 se specializuje na dodávky technologického zařízení pro těžební průmysl, průmysl stavebních hmot, hutnictví a energetiku. Díky řadě akvizic dnes ALTA disponuje významnou výrobní a projekční základnou v oblasti obráběcích strojů a systémů pro důlní a povrchovou těžbu.

Stále častěji plní ALTA roli generálního dodavatele investičních celků, a to jak při zavádění nových výrobních technologií, tak při rekonstrukci a modernizaci stávajících kapacit.

Česká pojišťovna

BT100-CeskapojistovnaJe univerzální pojišťovnou s více než 180letou bohatou tradicí poskytování životního i neživotního pojištění. Tradice České pojišťovny se odvíjí nepřetržitě od roku 1827. I po znovuzavedení konkurenčního prostředí v roce 1991 zůstává největší pojišťovnou na českém pojistném trhu. Česká pojišťovna spravuje téměř osm a půl miliónu pojistných smluv a její tržní podíl na domácím trhu dosahuje téměř 27 procent.

 

GiTy

BT100-GiTySpolečnosti GiTy je zkušeným operátorem pro podnikové komunikační služby. Vytváří a provozuje bezpečné komunikační sítě pro přenos dat, hlasu i obrazu. Nedílnou součástí poskytovaných služeb je integrovaná ochrana přenášených dat a komplexní řešení bezpečnosti. Od roku 1996 společnost provozuje GiTy vlastní dohledové centrum, které je v nepřetržitém provozu a které je klíčovým místem pro kontakt se zákazníkem. Dohledové centrum je přijímacím místem veškerých požadavků zákazníků a současně servisním dispečinkem.

Heineken Česká republika, Pivovar Starobrno

BT100-HeinekenPivo se v Brně začalo vařit před více než 750 lety. Václav I. tehdy udělil městu královská privilegia, mezi něž patřilo i právo vařit pivo. Když pak ve druhé polovině 19. století došlo v našich zemích k rozmachu pivovarnického průmyslu, rozhodli se majitelé klášterního pivovaru na Starém Brně postavit nový, moderní pivovar.

Stavba byla zahájena v roce 1872 a již tehdy se jí říkalo „starobrněnský pivovar". Starobrno bylo pověstné svými speciálními pivy. Kromě tradičních výčepních piv a ležáků se zde vyrábělo čtrnáctistupňové pivo Baron Trenck a pivní pálenka. Dnes patří pivovar Starobrno k nejmodernějším podnikům svého druhu v České republice, i přesto však vaří dle tradičních receptur.

Hotel International Brno

BT100-Hotel internationalHotel International Brno je luxusní čtyřhvězdičkový hotel pod hradem Špilberkem. Svým hostům nabízí kromě nadstandardního ubytování také konferenční služby, gastronomické speciality a využití moderního fitness centra.

Budova Hotelu International je významná funkcionalistická stavba z roku 1962, zapsaná do seznamu kulturních památek. Velmi pozoruhodný je interiér hotelu, vyzdobený řadou originálních uměleckých děl zejména v bruselském stylu – avantgardním uměleckém směru druhé poloviny 20. století. Unikátní stavba hotelu se svým výtvarným a architektonickým pojetím trvale zapsala do tváře města Brna.

KALÁB – stavební firma

BT100-KALABKALÁB – stavební firma je moderní společnost působící především na území Jihomoravského kraje. Díky svým zkušenostem je schopna nabídnout komplexní dodávky novostaveb a rekonstrukcí z celého spektra pozemních staveb.

Vlastními developerskými projekty nabízí zákazníkům prostory pro soukromé i komerční využití.

Společnost KALÁB – stavební firma získala za dobu své existence celou řadu ocenění. V roce 2011 soutěžila o titul Stavba Jihomoravského kraje ve dvou kategoriích a v obou zvítězila. Získala hlavní ceny v kategorii bytových staveb pro vlastní developerský projekt i v kategorii průmyslových a technologických staveb.

Komerční banka

BT100-Komercni bankaPatří mezi přední bankovní instituce v České republice i v celém regionu střední a východní Evropy. Je univerzální bankou se širokou nabídkou služeb v oblasti retailového, podnikového a investičního bankovnictví. Od roku 2001 je součástí mezinárodní skupiny Société Générale.

V Brně má Komerční banka celkem 23 poboček. Budova Komerční banky na náměstí Svobody od architektů Bohuslava Fuchse a Arnošta Wiesnera patří mezi funkcionalistické skvosty města Brna. Jedná se o jediné společné dílo obou autorů a je největším objektem, ve kterém Komerční banka v České republice působí.

Kooperativa pojišťovna

BT100-Kooperativa logoKooperativa pojišťovna je druhou největší pojišťovnou na tuzemském trhu. Byla založena v roce 1991 jako první komerční pojišťovna na území bývalého Československa. Má více než pětinový podíl na celkovém předepsaném pojistném.

Je univerzální pojišťovnou, která nabízí plný sortiment služeb a všechny standardní druhy pojištění jak pro občany, tak pro klienty z řad drobných podnikatelů až po velké korporace. Kooperativa je součástí koncernu Vienna Insurance Group.

OHL ŽS

BT100-OHL ZSOHL ŽS je multioborová stavební firma s více než šedesátiletou tradicí, která patří k největším stavebním společnostem v České republice. Zaměřuje se na komplexní realizaci nejrůznějších stavebních děl, jejich modernizaci a údržbu nejen u nás, ale i v zahraničí.

Působí v oborech dopravní, železniční, silniční a dálniční stavby, vodohospodářské a ekologické stavby, inženýrské a energetické stavby, pozemní i podzemní stavby.

Olympia Brno

Olympia Brno je největší nákupní a zábavní centrum v Brně, které bylo otevřeno v roce 1999. Centrum s celkovou plochou přes 100 tisíc metrů čtverečních má moderní design tvořený prosklenou ocelovou konstrukcí. Nejen svou architekturou se Olympia odlišuje od stávajících konkurenčních projektů v České republice. Strategická pozice se širokou spádovou oblastí podporuje vnímání Olympie jako významného regionálního centra.

Ve spolupráci s renomovanými architekty postupně probíhá další rozvoj nákupně zábavního komplexu. Zatím poslední 4. etapu rozšíření Olympie zařadili odborníci mezi nejlepší stavby roku 2009 v Jihomoravském kraji.

Rádio Kiss Hády

BT100-KISS HADYlogoVzniklo v roce 1992 jako nezávislá stanice zaměřená na rockovou hudbu. Rapidní nárůst posluchačů mu o tři roky později přineslo začlenění pod značku Kiss a změna stylu. Dnes svým posluchačům nabízí nejpopulárnější světové hudební interprety a udržuje si průměrnou poslechovost přes 80 tisíc lidí týdně. Řadí se tak mezi nejúspěšnější regionální rádia v České republice.

 

 

Rádio Petrov

BT100-Radio Petrov 01Rádio Petrov začalo vysílat 1. ledna 2002 z místa s nejkrásnějším rozhledem na Brno. Filozofií rádia je snaha být nejen příjemným a pohodovým společníkem, ale být skutečnou hybnou silou společenského a kulturního života. Pro obyvatele jižní Moravy i Vysočiny připravuje celou řadu kulturních a společenských akcí. V současné době disponuje Rádio Petrov vysílači nejen v mateřském Brně, ale i v sedmi dalších městech.

Hudebně se Rádio Petrov zaměřuje na hudební hity od 60. let po současnost, a to nejen v oblasti klasického popu, ale také vybírá to nejlepší z folku a country s důrazem na českou a slovenskou scénu.

SNIP & CO, reklamní společnost

SNIP a CO negativ barSNIP & CO poskytuje pro své klienty komplexní marketingové reklamní a produkční služby. Začala působit na trhu reklamy s hlavním zaměřením na Brno a Jihlavu již v dubnu roku 1990, nejdříve z pozice firmy se zahraniční účastí, od roku 1991 pak ve formě divize akciové společnosti.

Od roku 1998 je autorem a hlavním producentem mezinárodní soutěžní ohňostrojné přehlídky „IGNIS BRUNENSIS" a festivalu „Brno – město uprostřed Evropy" stejně jako řady dalších prezentačních projektů, odborných soutěží, mezinárodních konferencí apod.

Šelepova N°1

BT100-SelepovaLegendární brněnský klub Šelepova N°1, důvěrně zvaný Šelepka, je nejstarším aktivním klubovým zařízením v České republice.

Klub se stal za pětatřicet let své existence nezpochybnitelným brněnským fenoménem. Některé tradiční akce, např. Tekutý kapřík, Brněnská půlnoc, Festival pohodových filmů či Bolkova jedenáctka, se staly vlajkovou lodí celého města Brna. K dalším stěžejním aktivitám klubu patří pravidelná prezentace jazzové a rockové hudby, lidová zábava, dámský klub a oldies party.

Veletrhy Brno

BT100-BVVVeletrhy Brno jsou nejvýznamnější veletržní správou ve střední Evropě. Ročně se na brněnském výstavišti koná zhruba 50 veletrhů, které navštíví téměř 1 milión návštěvníků. Výstaviště je rovněž místem konání významných kongresů, plesů, sportovních akcí nebo koncertů.

Veletrhy Brno navazují na tradici výstav, která byla zahájena již v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Od této doby se veletržní činnost na brněnském výstavišti neustále rozvíjela a Brno získalo pověst veletržního města. Řada budov brněnského výstaviště patří ke skvostům funkcionalistické architektury.