Napsat e-mail Tisk

Koncert pro Ukrajinu Šlapanice

Akce Upravit akci

Koncert pro Ukrajinu Šlapanice
Název akce:
Koncert pro Ukrajinu Šlapanice
Datum konání:
13.03.2022
Místo konání:
Kostel Nanebevzetí Panny Marie (Šlapanice)

Popis akce

Srdečně zveme na KONCERT PRO UKRAJINU.

Účinkující: M. B. Pitlach, T. Vindišová, J. Vindiš – housle, P. Buchta – varhany a jako host vystoupí i J. Klíč – violoncello, koncertní mistr ND Brno.

Dobrovolné vstupné bude použito na humanitární pomoc Ukrajině přes organizaci Člověk v tísni.


*************

Kostel Nanebevzetí Panny Marie je římskokatolický chrám v městě Šlapanice v okrese Brno-venkov. Je chráněn jako kulturní památka České republiky. Je farním kostelem šlapanické farnosti.

Počátek jeho historie je datován na přelom 12. a 13. století, kdy zde stál románský chrám, z něhož se dochovaly pouze fragmenty v jádru věže (zazděná románská hlavice) nebo v základech presbytáře. Tato stavba byla na přelomu 13. a 14. století nahrazena gotickým kostelem, jenž je dosud patrný díky zachované křížové klenbě v presbytáři či díky odkrytým částem gotických oken a dveří. Ve středověku byla kolem chrámu postavena již neexistující hradba s baštami, takže fungoval jako opevněné útočiště pro obyvatele vsi. V následujících staletích byl při požárech či válečných událostech několikrát vážně poškozen, nakonec byl barokně přestavěn v letech 1753–1755, o dva roky později ale ještě musel být opraven po požáru. K dalším významných úpravám došlo v roce 1887, kdy byla věž kostela zvýšena a obdržela hodiny z podolského zámku. Kompletní rekonstrukce se chrám dočkal v letech 1989–1990. Kolem kostela se do roku 1832 nacházel hřbitov.
Organizátor:
Město Šlapanice
WWW stránka:
https://www.slapanice.cz/

Kontaktní telefon:
533 304 315
Kontaktní e-mail:
info@slapanice.cz