Napsat e-mail Tisk

URBIS SMART CITY FAIR - Veletrh chytrých řešení pro města a obce

Akce Upravit akci

Název akce:
URBIS SMART CITY FAIR - Veletrh chytrých řešení pro města a obce
Datum konání:
20.09.2022 - 22.09.2022
Místo konání:
Brno, Výstaviště Brno

Popis akce

URBIS SMART CITY FAIR přináší chytrou kombinaci veletrhu s exkluzivním konferenčním programem, kde se představí lídři v oboru Smart city. Během dvou dnů se potkají desítky představitelů středoevropských měst a obcí a lídři v inovacích s jediným cílem – předat si zkušenosti, nápady a příklady konkrétních řešení, jak správně koncept Smart city rozvíjet ve městech. Tak, aby se v nich občanům lépe žilo.

V roce 2022 bude URBIS SMART CITY FAIR rozšířen. Veletrh budou tvořit tyto části:

Konference URBIS SMART CITY FAIR 2022
Konference se bude zabývat především životním prostředím ve městech a obcích, digitalizací, mobilitou a managementem.

Výstavní část
V této části veletrhu se budou prezentovat vystavovatelé s řešeními pro obce a města, bude navíc rozšířená o prezentaci smart projektů.

Autonomní mobilita
Autonomní mobilitu vidíme jako základ řešení nového systému mobility ve městech a změny dopravních zvyklostí obyvatel. Tato část přirozeně navazuje na ročníky 2020 a 2021, kdy se na veletrhu URBIS SMART CITY FAIR prezentoval projekt C-Roads implementující systémy C-ITS. Na dopravu a mobilitu budoucnosti bude v rámci URBIS SMART CITY FAIR 2022 zaměřen projekt FUTURE MOBILITY.

Prezentace a hodnocení smart projektů
Podstatnou novinkou ročníku 2022 bude prezentace a hodnocení smart projektů. Každý z prezentovaných projektů bude ohodnocen URBIS smart indexem, který posoudí pokročilost projektu v několika oblastech – například v míře digitalizace, přínosu pro komunitu nebo pro životní prostředí. URBIS smart index určí mezinárodní komise.
Organizátor:
Veletrhy Brno
WWW stránka:
www.bvv.cz/urbis/

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...