Napsat e-mail Tisk

REHAPROTEX 2022 - Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek

Akce Upravit akci

Název akce:
REHAPROTEX 2022 - Veletrh rehabilitačních, kompenzačních, protetických a ortopedických pomůcek
Datum konání:
01.11.2022 - 04.11.2022
Místo konání:
Brno, Výstaviště Brno

Popis akce

Veletrh REHAPROTEX nabízí prostřednictvím výrobců i distributorů široký sortiment kompenzačních, protetických, ortopedických a rehabilitačních pomůcek, ale i služby pro aktivní život seniorů. Prezentovat své výrobky a služby budou také poskytovatelé sociálních služeb, neziskový sektor nebo charitativní organizace s širokou nabídkou originálních výrobků svých klientů.

Doprovodný program vzniká za spolupráce s mnoha významnými partnery, jako jsou Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, Liga vozíčkářů, ParaCENTRUM Fenix, Senior pas, Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA) či Státní zdravotní ústav. Návštěvníky veletrhu jsou jak odborníci z oblasti státní správy, pojišťoven, úřadů práce, odborní a revizní lékaři či rehabilitační pracovníci, tak i laická veřejnost.

Obory veletrhu REHAPROTEX se dělí do pěti základních skupin:

REHA zahrnuje pomůcky a přístroje všeho druhu – ortopedické a kompenzační, pro chůzi, pohyblivost a dopravu, pro sluchově, zrakově a mentálně postižené i pro postižené vnitřními poruchami. Spadají sem také zařízení pro přemisťování osob, nábytek a zařízení pro tělesně postižené, péče o nohu, rehabilitace a zdravý životní styl, ale také poradenské a konzultační služby a státní i neziskové organizace.

MED obsahuje zdravotnické přístroje (diagnostické a terapeutické), zdravotnický provoz (zázemí, vybavení, výpočetní techniku, výstavbu), služby specializovaných zdravotnických zařízení (estetická chirurgie apod.) a poradenství, financování, pojišťovny a instituce ve zdravotnictví.

Do WELLNESS patří všechny wellness a relaxační zařízení (vany, sauny, solária), příslušenství a produkty pro péči o tělo a zdraví, ale také lázeňská péče a nabídky pobytů v lázních.

Skupina CARE představuje sociální péči a zahrnuje jak sociální služby, tak poradenství i služby sociální prevence.

Skupina 55+ se věnuje podpoře zdraví a aktivního života seniorů a péči ve stáří. Zahrnuje péči o zdraví seniorů, bydlení ve vlastním i domovy seniorů, ošetřovatelskou a pečovatelskou službu, podporu vzdělávání seniorů a pracovní příležitosti, cestování a lázně, kluby seniorů, občanská sdružen a nadace, módu pro seniory, aktivity pro volný čas i poradenství.
Organizátor:
Veletrhy Brno
WWW stránka:
www.bvv.cz/rehaprotex/

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...