Napsat e-mail Tisk

S batohem po středním a severním Peru

Akce Upravit akci

S batohem po středním a severním Peru
Název akce:
S batohem po středním a severním Peru
Datum konání:
22.09.2022
Místo konání:
Vinný sklípek Vinárium, Starobrněnská 13, Brno

Popis akce

Náš okruh začneme v hlavním městě Limě. Po zhlédnutí krásného koloniálního centra se od mořského pobřeží vypravíme do vnitrozemí – do rozlehlého skalního města Huallay ležícího ve výšce 4 000 m.n.m. Ve městě Pucallpa navštívíme malé serpentarium s velkými anakondami. Odtud se lodí poplavíme po řece Ucayali do metropole Amazonie, města Iquitos. Nasajeme atmosféru okolních vesniček, promluvíme s papoušky, nakrmíme opičky a spočítáme oběti ayahuascy. Zrelaxujeme v termálních lázních a orchidáriu. V okolí Chachapoyas nás svlaží kilometrový vodopád Gocta a uvidíme ruiny pevnosti Kuelap. Radost milovníkům alpinistiky udělá návštěva Huarazu a nádherné treky (Laguna 69, ledovec Pastoruri) v okolí hory Huascarán. Jako bonus pro všechny vytrvalce je připraveno svezení vláčkem na trase Huancayo–Huancavelica. To vše nám s jiskrou v oku přiblíží všestranný lingvista a vášnivý iberoamerikanofil Pavel Burian.

Pavel považuje oblast Latinské Ameriky za svůj druhý domov. Své dlouhodobé cesty zužitkoval i při tvorbě slovníků hovorové americké španělštiny, brazilské portugalštiny, jazykového průvodce po Jižní a Střední Americe a slovníčku kečuánštiny.
Organizátor:
Vinný sklípek Vinárium
WWW stránka:
https://vinarium-brno.cz/male-divadlo-vina/

Kontakt:
Vinný sklípek Vinárium
Kontaktní telefon:
607678131
Kontaktní e-mail:
rezervace@vinarium-brno.cz
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...