Napsat e-mail Tisk

Brno Patchwork Meeting 2024

Akce Upravit akci

Název akce:
Brno Patchwork Meeting 2024
Datum konání:
19.04.2024 - 21.04.2024
Místo konání:
Brno, Brněnské výstaviště

Popis akce

BRNO PATCHWORK MEETING
19.–21. 4. 2024

16. mezinárodní kreativní a textilní výstava

Mezinárodní textilní výstava Brno Patchwork Meeting je největší přehlídkou kombinovaných textilních technik nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě. Do roku 2019 se konala v Praze a po delší odmlce pokračuje počínaje rokem 2022 na výstavišti v Brně. Výstavy se pravidelně účastní přední autoři a autorky uměleckého nástěnného quiltu. Výstava se díky vysokému počtu exponátů a návštěvnosti 5 tisíc lidí řadí na 4. místo v Evropě, přičemž její úroveň rok od roku stoupá.

Na ploše 6000 m2 se představuje na 700 kusů kolekcí převážně nástěnných quiltů (moderní tapisérie) od 200 autorů z celého světa a výběr autorských prací z České republiky. Třetinu plochy obsazují v prodejní části specializované obchody, které nabízí široký výběr látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací a barev na textil, sortiment pletacích přízí a autorské oděvy.

Na mnoha stáncích probíhají ukázky různých technik a mini kurzy pro začátečníky. Workshopy vedou renomované tuzemské i zahraniční textilní autorky.

Uměleckou ředitelkou výstavy je i nadále paní Jana Štěrbová, jejíž tvorba nástěnných moderních quiltů je známá nejen v České republice, ale i v zahraničí. Kromě lektorské a kurátorské činnosti se podílí i na vydávání internetového Magazínu BPM Brno. Je členkou BPK, SAQA, Patchwork Gilde Deutschland.

Základní vstupné jednodenní
online na místě
200 Kč 230 Kč

Základní vstupné třídenní
online na místě
390 Kč 390 Kč

Vstup zdarma
- dítě do 6 let,
- doprovod držitele ZTP/P
Organizátor:
Veletrhy Brno
WWW stránka:
www.bvv.cz/bpm

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...