Brněnské výstavní trhy roku 1929

3. 8. 1929 byla zahájena výstava na brněnském Výstavišti, složená ze tří hlavních částí: Výstavy moderního obchodu, Výstavy pivovarsko-sladařské a Výstavy moderní ženy.
„K uvedeným třem hlavním částem výstavy druží se jiné oddíly, které dobře ukazují, jak skutečný život spojuje věci zdánlivě odlehlé. Tak výstava zahradnická, trh nábytkový, Brněnské výstavní trhy, to vše je také obchod, a to vše se týká moderní ženy. Látky výstavní se nahromadilo i letos tolik, že budou zas zabrány všecky výstavní budovy. Vnitřní uspořádání bude jiné a na něm bude návštěvník vidět, jak jsme po loňských zkušenostech (Výstava soudobé kultury 1928) pokročili ve výstavnictví. Je tedy letošní výstava zas velkou zkouškou a doufám, že při ní Brno zase velmi dobře obstojí.“ (citace z propagačního letáku)

www.encyklopedie.brna.cz

 

5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...