I letos budou pokračovat úspěšné školní projekty Příběhy našich sousedů a OnStage

Brno, 15. února 2024 - Brněnští radní souhlasili s poskytnutím 761 tisíc korun na dva školní projekty. Příspěvky musí ještě schválit březnové zastupitelstvo. Projekt Příběhy našich sousedů organizace Post Bellum – Paměť národa mapuje vzpomínky pamětníků jak v Brně, tak v celém Jihomoravském kraji.

ruce dlane

„Tento projekt má netradičním způsobem vzdělávat žáky o našich moderních dějinách a přispět k mezigeneračnímu porozumění. Letos se do něj zapojí šest základních škol, konkrétně Gajdošova 3, Kneslova 28, náměstí Republiky 10, Novolíšeňská 10, Řehořova 3 a Slovanské náměstí 2, které si rozdělí částku 261 tisíc korun,“ uvedla radní města Brna pro oblast školství Irena Matonohová.

Žáci osmých a devátých tříd utvoří 9 týmů a za doprovodu svých učitelů a koordinátorů z Post Bellum se stanou televizními nebo rozhlasovými dokumentaristy. Jejich úkolem bude vyzpovídat pamětníka ze svého okolí. Výsledky jejich práce budou odvysílány v Českém rozhlase Brno nebo představeny na závěrečném prezentačním dni.

Projekt OnStage podporuje výuku hry na hudební nástroje na základních školách v sociálně vyloučených lokalitách. „Přínosem tohoto projektu je zlepšení vztahů v žákovských kolektivech a tím i sociálního klimatu školy. Na Základní škole a Mateřské škole Merhautova 37 funguje OnStage od roku 2019 a zájem dětí o pokračování výuky je velký. Do projektu je zapojeno 25 dětí z mateřské školy a 30 žáků základní školy, kteří se učí hrát na kytaru či flétnu nebo chodí do pěveckého sboru. Letos školu podpoříme částkou 500 tisíc korun, peníze budou použity na zajištění výuky a také na opravy a nákup hudebních nástrojů,“ vysvětlila Irena Matonohová.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...