Festival Vánoční cirkus na BVV ukončil stánkař, který do šapitó najel dodávkou

Brno, 11. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Evakuací účastníků skončil první ročník festivalu Vánoční cirkus na brněnském Výstavišti. Do šapitó, v němž se odehrával program, úmyslně najel dodávkou jeden ze stánkařů, který se nepohodl s produkčním festivalu, řekl v neděli policejní mluvčí Pavel Šváb. Uvnitř šapitó byly v té chvíli asi dvě stovky lidí, nikdo nebyl zraněn. Incident se odehrál v sobotu kolem tři čtvrtě na osm večer, shodou okolností při vystoupení jedné z hlavních festivalových hvězd Ivy Bittové. "Majitel stánku, který byl uvnitř areálu, se nepohodl s produkcí a vjel do šapitó," řekl policejní mluvčí s tím, že okolnosti vzniku i průběh incidentu jsou dosud nepřehledné.

vanocni_trhy_vystaviste250

"Případ vyšetřujeme jako dopravní nehodu, Zároveň však padají vzájemná trestní oznámení obou znesvářených stran," řekl Šváb s tím, že obě strany konfliktu po sobě požadují především náhradu škod a ušlého zisku. Ten vyčíslili pořadatelé na 120 tisíc korun, škody na cirkusovém stanu jsou zhruba 80 tisíc korun.

Hlídka dopravních policistů podle Švába na místě zjistila, že se pětatřicetiletý řidič, který jel pro zboží do stánku uvnitř šapitó, plně nevěnoval řízení. Svou dodávku nasměroval přímo do vjezdu, při couvání ale údajně zapomněl, že má střešní nosič. Tím zachytil a roztrhl plachtu. Dechová zkouška na místě vyloučila požití alkoholu. Přestupek policisté na místě vyřídili blokovou pokutou.

První ročník art festivalu se odehrával v cirkusovém šapitó v Brně na Výstavišti. Měli v něm účinkovat Iva Bittová a Čikori, Lenka Dusilová, Michael Burian, Václav Koubek, Chris Sadler, Taverna, Short Black, Bílé divadlo, cimbálová muzika Valašské peklo a řada dalších umělců.

Jiří Nováček, ilustrační foto: BVV

Související články: