Brněnský soud odročil případ sociální pracovnice z kauzy týraného Dominika

Brno, 19. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Městský soud v Brně otevřel ve čtvrtek případ sociální pracovnice Ley Petříčkové, která je obžalovaná z maření úkonu úřední osoby z nedbalosti. Žena totiž dohlížela na rodinu týraného Dominika, kterého rodiče bili, mučili hlady a na paty mu lepili připínáčky. Soud případ odročil na 9. února, sdělila mluvčí soudu Gabriela Stočková. Jak zdůvodnila, k hlavnímu líčení se nedostavila jedna z důležitých svědkyň.

Soud-kladivko-03

"Obžalované hrozí rok vězení nebo zákaz činnosti," řekl mluvčí městského státního zastupitelství Jan Petrásek. Podle něj žena jako pracovnice orgánu sociálně právní ochrany dětí nevyhodnotila informace a poznatky takovým způsobem, aby zabránila týrání dítěte.

"Pokud by včas zareagovala a dbala na hlášení, která byla podaná, situaci se mohlo předejít mnohem dříve a týrání by nemuselo trvat tak dlouho," vysvětlil Petrásek. Petříčkovou, která na rodinu dohlížela v letech 2009 a 2010, přitom už dříve soud potrestal trestním příkazem ke čtyřem měsícům podmíněně odložených na jeden rok. Proti rozhodnutí si však podala odpor, a tak se případ dostal k hlavnímu líčení. Stejný osud čeká také druhou sociální pracovnici Evu Babičkovou, která měla rodinu na starosti v roce 2008 a částečně i v roce 2009.

Týraného Dominika i jeho sestru odebraly úřady rodičům loni v dubnu. Rodiče chlapce bili, trápili jej hlady a do bot mu dávali připínáčky. Již v roce 2004 úřady rodičům chlapce vzaly kvůli podezřelé zlomenině ruky, ale vrátily jej do rodiny zpět. Soud poslal matku Lucii D. na šest let do vězení, otec Jiří D. si odnesl ještě o půl roku více. Hlavní líčení bude pokračovat 9. února od 13. hodiny.

Lenka Horáková

Související články: