Borisi Ingr zůstane ve vazbě. Hrozí mu až 18 let vězení

Brno, 28. ledna 2012 (MEDIAFAX) - Krajský soud v Brně rozhodl, že pětačtyřicetiletý Boris Ingr obžalovaný z vraždy své manželky a známé spisovatelky Simony Monyové zůstane až do hlavního líčení ve vazbě. V sobotu informaci potvrdila mluvčí brněnské věznice Dana Krejčířová. "Obžalovaný zůstane ve vazbě až do hlavního líčení," uvedla Krejčířová. Soud rozhodoval o prodloužení vazby v neveřejném zasedání. Hlavní líčení v případu vraždy je v plánu 15. února. Spisovatelka byla zavražděna 4. srpna v rodinném domě v Brně-Obřanech. Monyová, kterou proslavily ženské romány, zemřela po sérii bodných ran.

monyova

V polovině srpna policisté obvinili z vraždy jejího manžela Borise Ingra, který byl po činu v nemocnici kvůli zraněním, neboť se sám pravděpodobně pobodal a snažil se zabít skokem z okna. Po spisovatelčině vraždě zaplavily internetové diskuse zprávy údajných přátel manželského páru, popisující dlouhodobé partnerské neshody. Lidé, jejichž tvrzení ani totožnost nelze ověřit, v nich spekulovali také o chystaném rozvodu a fyzickém násilí během soužití dvojice.

Policie odmítla spekulace, že by měla informace o domácím násilí mezi Ingrem a Monyovou. "V případu se objevily nepravdivé spekulace. Některá média uvedla podle tvrzení přátel ženy, že zavražděná volala na policii, od které se nedočkala pomoci. Vše jsme prověřovali a nikdy jsme od ní ani od jejích známých nezaregistrovali žádné tísňové volání nebo upozornění," zdůraznila krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

Podle ní by policie v případě oznámení zasáhla dříve. "Násilí nemusí oznamovat přímo jeho oběť, ale stačilo jakékoliv upozornění od jejích blízkých, které by policie prověřila," řekla Vedrová s tím, že nic takového se však nestalo. Ingrovi hrozí až osmnáctileté vězení.

Borisi Ingr podezřelý z vraždy spisovatelky Monyové zůstane ve vazbě. Hrozí mu až 18 let vězení

Lenka Horáková

Související články: