Trojice výrostků poničila v Brně obchod a napadla prodavače

Brno, 28. srpna 2012 (MEDIAFAX) - Policie vyšetřuje případ z Brna, kde šestnáctiletí mladíci zdemolovali prodejnu a napadli prodavače. Dva ze tří pachatelů policie zadržela, sdělil v úterý Jakub Ghanem z brněnské městské policie. Případ se stal v pondělí v Charbulově ulici. "Psovod městské policie si všiml, jak z prodejny se smíšeným zbožím utíkají tři mladíci. Za nimi vyběhl děvětačtyřicetiletý muž, který volal o pomoc," uvedl Ghanem.

Pouta-detail-KT

Strážník podezřelou trojici pronásledoval vozidlem a pak za ní ještě utíkal. Jeden z mladíků uposlechl zákonnou výzvu a zastavil. "Policista se s ním vrátil k prodejně, později tam přišel i druhý mladík. Oba měli 16 let," řekl Ghanem.

Podle něj trojice v obchodě hodila po prodejci elektronickou váhu, svrhla polici se zbožím a poničila další vybavení. "Potom chlapci měli napadnout i muže. Oba zadržení se ke všemu na místě přiznali. Třetího účastníka prý neznali," dodal.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...