Policie dopadla lupiče, který má v Brně na svědomí tři loupeže

Brno, 26. října 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí pětačtyřicetiletému muži, který byl pachatelem tří loupeží v Brně. Dvakrát vyloupil stejnou banku, způsobil celkovou škodu téměř půl milionu korun korun, informovala v pátek brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Pouta-detail-KT_thumb

Policie zadržela recidivistu v týdnu. "Objasnili jsme dvě přepadení České spořitelny v Křídlovické ulici a jednu loupež v sázkové kanceláři v Běloruské ulici," uvedl kriminalista Pavel Kříž. Nejprve se pachatel začátkem července vydal do sázkové kanceláře. "Pod pohrůžkou násilí si vynutil od pracovnice za přepážkou čtyři tisíce korun," sdělila Straková.

Mnohem větší lup si muž odnesl z České spořitelny, do které se vydal o dva týdny později. "Vytiskl si pořadové číslo a vyčkal, až na něj přijde řada. U přepážky vyhrožoval použitím zbraně a výbušniny. Odnesl si přes 100 tisíc korun," řekla Straková.

Obdobně si počínal koncem září, kdy se vydal do stejné pobočky. Tentokrát si odnesl okolo 300 tisíc korun. Dotyčný se nedostal do křížku se zákonem poprvé. "Má už 22 záznamů. Na konci června vyšel z vězení a během krátké doby se opět dopustil trestného činu," řekl kriminalista.

Dodal, že nezaměstnaný muž měl ve znojemském kojeneckém ústavu dvě děti a chtěl usilovat o jejich vrácení. V ústavu vystupoval jako bohatý muž. Z uloupených peněz si nakoupil luxusní oblečení a část pokryla nákup bytu ve Znojmě.

Pachateli za loupež hrozí až desetileté vězení.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...