Policie dopadla lupiče, který má v Brně na svědomí tři loupeže

Brno, 26. října 2012 (MEDIAFAX) - Až desetileté vězení hrozí pětačtyřicetiletému muži, který byl pachatelem tří loupeží v Brně. Dvakrát vyloupil stejnou banku, způsobil celkovou škodu téměř půl milionu korun korun, informovala v pátek brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Pouta-detail-KT_thumb

Policie zadržela recidivistu v týdnu. "Objasnili jsme dvě přepadení České spořitelny v Křídlovické ulici a jednu loupež v sázkové kanceláři v Běloruské ulici," uvedl kriminalista Pavel Kříž. Nejprve se pachatel začátkem července vydal do sázkové kanceláře. "Pod pohrůžkou násilí si vynutil od pracovnice za přepážkou čtyři tisíce korun," sdělila Straková.

Mnohem větší lup si muž odnesl z České spořitelny, do které se vydal o dva týdny později. "Vytiskl si pořadové číslo a vyčkal, až na něj přijde řada. U přepážky vyhrožoval použitím zbraně a výbušniny. Odnesl si přes 100 tisíc korun," řekla Straková.

Obdobně si počínal koncem září, kdy se vydal do stejné pobočky. Tentokrát si odnesl okolo 300 tisíc korun. Dotyčný se nedostal do křížku se zákonem poprvé. "Má už 22 záznamů. Na konci června vyšel z vězení a během krátké doby se opět dopustil trestného činu," řekl kriminalista.

Dodal, že nezaměstnaný muž měl ve znojemském kojeneckém ústavu dvě děti a chtěl usilovat o jejich vrácení. V ústavu vystupoval jako bohatý muž. Z uloupených peněz si nakoupil luxusní oblečení a část pokryla nákup bytu ve Znojmě.

Pachateli za loupež hrozí až desetileté vězení.

Lenka Horáková, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...