Inspekce podruhé uzavřela nelegální výrobnu tofu v Brně

Brno, 27. října 2012 (MEDIAFAX) - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) už podruhé uzavřela nelegální výrobnu tofu v Brně. Zjistili jsme zcela nevyhovující hygienické podmínky, řekl v sobotu mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Provozovnu na výrobnu potravin Nguyen Van Khanh na Sadilově ulici uzavřela inspekce ve čtvrtek po společné kontrole s cizineckou policií.

Paragraf-01

"Zákaz užívání jsme uložili kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám. Podnikatel v ní vyráběl tofu a další produkty, přestože prostor nebyl registrovaný jako potravinářský podnik podle požadavků příslušné legislativy," sdělil Kopřiva.

Produkce byla podle něj nelegální a bez vědomí úřadů. "Suroviny ani hotové produkty nebyly chráněné před kontaminací z vnějšího prostředí. Ve výrobě i skladu se volně pohybovala domácí zvířata. Zdi neměly omítku a chyběl přístup k tekoucí teplé vodě," uvedl.

Inspekce označila objekt za zdevastovaný a bez odpovídajícího vybavení pro výrobu potravin. Zakázala uvádět do oběhu 52 kilogramů tofu připraveného k expedici. "Zjistili jsme i 625 kilogramů drůbežího masa. Informaci jsme předali Státní veterinární správě," doplnil Kopřiva.

SZPI zakázala užívat objekt už loni kvůli stejným deliktům, tentokrát jej používal jiný provozovatel.

Lenka Horáková

Související články: