Šestnáctiletý zloděj způsobil škodu čtvrt milionu, kradl kvůli těhotné přítelkyni a drogám

Brno, 1. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Více než desítku vloupání má na svědomí šestnáctiletý mladík, který vykrádal v Brně restaurace, posilovny, byty a jiná zařízení. Způsobil škodu čtvrt milionu korun, řekl ve čtvrtek brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

tehotenstvi-detail-bricha

Policisté v průběhu prázdnin zaznamenali množící se případy vloupání. "Pachatel vnikal do objektů úzkými škvírami nebo za použití hrubého násilí, které vyžadovalo velkou námahu. Krádeže měly společné to, že po nich zbyl výrazný nepořádek, ztratily se všechny klíče a zloděj je navštívil dvě noci po sobě," uvedl Šváb.

Podle něj dotyčný prokázal při svých zlodějských výpravách dobrou fyzickou připravenost. V jednom případě překonal plot vysoký skoro 2,5 metru, jindy se dovnitř dostal oknem v téměř pětimetrové výšce.

Při jedné z krádeží chlapce, který byl na útěku z ústavu, zadrželi pracovníci bezpečnostní agentury. Byl vyšetřovaný na svobodě, ale pracovníkům výchovného ústavu utekl a pokračoval v krádežích. O dva dny později ho policie znovu zadržela a skončil ve vazbě.

Krádeže vysvětlil tím, že chtěl vydělat peníze pro těhotnou přítelkyni a také je drogově závislý. Chlapec se nedostal do křížku se zákonem poprvé. V předchozích letech páchal majetkovou trestnou činnost.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...