V Brně zemřel muž na otravu metanolem

Brno, 26. listopadu 2012 (MEDIAFAX) - Otrava metanolem si v Česku vyžádala už 37. oběť, v Brně zemřel další muž. V pondělí to řekla krajská policejní mluvčí Petra Vedrová.

alkohol-panaky-whiskey_thumb

Fakultní nemocnice u svaté Anny přijala koncem minulého týdne dva muže středního věku. "Jeden z nich byl v kritickém stavu a v ohrožení života. Později zemřel," sdělila mluvčí nemocnice Šárka Urbánková. Druhý pacient je ve stabilizovaném, ale vážném stavu.

Jak již v pondělí informovala agentura Mediafax, Krajská hygienická stanice Jihomoravského kraje oznámila, že riziko otrav pančovaným alkoholem je stále vysoké.

Hygienici nabádají veřejnost k opatrnosti. "Varujeme všechny občany před nákupem a konzumací lihovin neznámého původu, podezřele levných alkoholických nápojů a lihovin v lahvích s porušenými ochrannými páskami a bez předepsaných dokladů o původu," upozornil ředitel Krajské hygienické stanice v Brně Jan Mareček.

Od začátku kauzy s otráveným alkoholem tak v České republice už zemřelo celkem 37 osob.

Lenka Horáková, Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...