Festival Vesuf láká celou rodinu na hudbu a nejlepší piva v Česku

Brno, 20. června 2024 – V pátek a sobotu 5. a 6. července 2024 se na Pastýřské louce mezi obcemi Velenov a Suchý u Brna uskuteční jubilejní 10. ročník festivalu Vesuf. Tento dvoudenní, multižánrový festival nabízí jedinečnou kombinaci hudby, rodinné zábavy a ochutnávek výjimečných piv od 25 malých českých pivovarů.

   

Užijte si kulturu v centru Brna s festivalem UPROSTŘED

Brno, 20. června 2024 - Pestrý kulturní koktejl míchá každoročně multižánrový festival UPROSTŘED. Od 21. června do 21. srpna zve zdarma na desítky open-air představení, koncertů i jiných druhů umění. Koná se již po osmé v historickém centru města a svým programem vyplňuje především ty dny, kdy v Brně neprobíhají jiné větší festivaly.

   

Prvotřídní jazz ovládne nádvoří Staré radnice, vstup je zdarma

Brno, 18. června 2024 – Nádvoří brněnské Staré radnice se 20. a 21. června rozezní prvotřídním jazzem. Zahrají jak etablované osobnosti domácí scény, tak i studenti uměleckých škol pod vedením svých pedagogů. Na obou dnech se podílí buď jako spolupořadatel nebo pořadatel festival JazzFestBrno a vstupné je na obě akce zdarma.

   

Japonská umělkyně Hato uvede v Brně svou první českou výstavu

Brno, 18. června 2024 – Hato v Brně je název výstavy, kterou ve dnech 20.–30. června uvede japonská umělkyně Keiko Hata v galerii brněnského Divadla Koráb. Součástí výstavy budou komentované prohlídky s autorkou, vernisáž a japonská divadelní představení, ke kterým si Hato přizve kolegyni Mami Kano z Tokia.

   

Letní shakespearovské slavnosti Brno 2024

Brno, 17. června 2024 – Léto ve znamení Shakespeara v Brně na Špilberku zahájí 15.–16. 7. první z letošních premiér veselohra Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete, následovat bude 18.–19. 7. tragédie Macbeth.

   

Mezinárodní kytarový festival Brno 2024

Brno, 14. června 2024 – 33. mezi­ná­rod­ní kytarový festival a kurzy Brno´24 představí nejlepší kytaristy Evropy, Japonska a Jižní Ameriky. Vystoupí Jorge Caballero (Peru), Gerardo Nuňez (Španělsko), Jérémy Jouve (Francie), Eduardo Fernandez (Uruguay), Daniel Marques (Brazílie), Vladislav Bláha (ČR) a Ramiro Martinéz (Mexiko).

   

Ibérica na Špilberku odstartuje koncertem Diego Amadora a Cristiny Aguilery

Brno, 14. června 2024 – Velkolepým koncertem Diego Amadora a Cristiny Aguilery ve čtvrtek 20. 6. odstartuje na Špilberku 21. ročník festivalu Ibérica. Kulturní akce, která dávno překročila rámec regionu a vytvořila unikátní prostor pro setkávání španělských, latinskoamerických, českých a slovenských umělců. Bohatý program nabídne během června kromě koncertů také tvůrčí dílny, divadlo a přednášky Tomáš Hanáka o Kubě.

   

Vaňkovka Fest láká na Cristovaa, Čechomor i Dana Bártu

Brno, 12. června 2024 – Začátek léta se v Brně ponese opět ve znamení Vaňkovka Festu. Program slavnostního desátého ročníku populárního multižánrového festivalu je naplánovaný na 19. až 28. června. Prostory vedle oblíbené nákupní galerie během něj postupně rozezvučí například Ben Cristovao, Tata Bojs, Čechomor, Dan Bárta či Smack One. Návštěvníci nepřijdou ani o populární dance battle, v níž porovnají své dovednosti přední tanečníci z celé republiky. Vstup na festival je opět zdarma.

   

Výstava v Urban centru přiblíží cyklodopravu v Brně

Brno, 11. června 2024 - Od 13. června do 26. července 2024 mohou lidé navštívit výstavu Brněnská cyklostory v Urban centru na Staré radnici. Zaměřuje se na rozvoj a budoucnost cyklistické dopravy v Brně. Vstup je zdarma a nechybí ani pestrý doprovodný program.

   

Strana 1 z 248

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...