A zase tady máme léto a k němu nezbytně patří Shakespeare

Brno, 12. června 2024 - Léto ve znamení Shakespearovských slavností v Brně na Špilberku zahájí 15. a 16. července první z letošních premiér veselohrou VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE v podání ostravské produkce. Následovat bude 18. a 19. července tragédie MACBETH, kde se v hlavní roli představí Marek Němec.

   

Vaňkovka Fest láká na Cristovaa, Čechomor i Dana Bártu

Brno, 12. června 2024 – Začátek léta se v Brně ponese opět ve znamení Vaňkovka Festu. Program slavnostního desátého ročníku populárního multižánrového festivalu je naplánovaný na 19. až 28. června. Prostory vedle oblíbené nákupní galerie během něj postupně rozezvučí například Ben Cristovao, Tata Bojs, Čechomor, Dan Bárta či Smack One. Návštěvníci nepřijdou ani o populární dance battle, v níž porovnají své dovednosti přední tanečníci z celé republiky. Vstup na festival je opět zdarma.

   

Výstava v Urban centru přiblíží cyklodopravu v Brně

Brno, 11. června 2024 - Od 13. června do 26. července 2024 mohou lidé navštívit výstavu Brněnská cyklostory v Urban centru na Staré radnici. Zaměřuje se na rozvoj a budoucnost cyklistické dopravy v Brně. Vstup je zdarma a nechybí ani pestrý doprovodný program.

   

Odpočiňte si v posvátném tichu brněnských chrámů

Brno, 11. června 2024 - Při procházce Brnem narazíte na velké množství sakrálních staveb vzbuzujících zájem a lákajících k návštěvě. Projekt Brno a jeho chrámy, který se každoročně koná v období od 15. 6. do 15. 9., na tyto skvosty upozorňuje a přibližuje je návštěvníkům, ať již díky rozšířené otevírací době nebo komentovaným prohlídkám. Využijte již 16. ročník projektu a odpočiňte si od letního horka i ruchu města v posvátném tichu. Projekt pořádá TIC BRNO ve spolupráci s Biskupstvím brněnským, křesťanskými farnostmi v Brně, Židovskou obcí Brno a brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze.

   

Do Brna se podesáté sjíždí cirkusoví artisté na festival Freš Manéž

Brno, 7. června 2024 – Čtyři dny společných tréninků, cirkusových, hudebních a divadelních workshopů, představení, her, artisti na zemi i ve vzduchu. To je jubilejní desátý ročník festivalu mladého cirkusu Freš Manéž, který se koná od 13. do 16. června v lužáneckém pracovišti Legato v Kohoutovicích. Těšit se můžete na cirkusové umělce z Česka, Slovenska i Německa.

   

Jubilejní Čarovné tóny Macochy rozezní od 5. června jeskyně Moravského krasu

Brno, 29. května 2024 – Již popětadvacáté budou moci milovníci hudby odzkoušet vynikající akustiku jeskyní Moravského krasu na Blanensku. Jubilejní cyklus pěti večerních koncertů Čarovné tóny Macochy se uskuteční od 5. do 9. června 2024. Zahájení přehlídky obstará v jeskyni Výpustek u Křtin ve středu 5. června Jiří Pavlica & Hradišťan.

   

Na Brasil Fest Brno zavítá legendární João Bosco a Marina Sena

Brno, 25. května 2024 – Uprostřed léta se Brno rozezní a roztančí v rytmu samby a dalších brazilských tónů. Od 1. do 4. srpna se totiž uskuteční pátý ročník Brasil Festu Brno. Ten letos ozdobí dvojkoncert hvězdných brazilských hudebníků. V Sono Centru se 2. srpna představí dvojnásobný držitel Latin Grammy, kytarista a zpěvák João Bosco a také popová zpěvačka Marina Sena, jejíž největší hit Por Supuesto se na streamovacích službách blíží k hranici 130 milionů poslechů.

   

Město podpoří Filharmonii Brno

Brno, 22. května 2024 - Láska k vážné hudbě začíná ve Filharmonii Brno. Ta nabízí velké množství edukačních aktivit určených pro nastávající rodiče, nejmenší děti, školky i školy, studenty nebo i pro velmi dospělé a vyspělé posluchače. Zájem veřejnosti však i tuto bohatou nabídku dlouhodobě překonává, proto město za využití fondu rezerv zafinancuje rozvoj a zázemí pro zmíněné aktivity nebo vídeňské abonmá Filharmonie Brno. Radní na svém pravidelném jednání schválili záměr příspěvku ve výši 2,1 milionu korun.

   

Objevte tajemství mozku na jedinečném rande s vědou ve VIDA!

Brno, 21. května 2024 – Fandíte vědě a chcete se o různých tématech dozvědět více do hloubky? Stavte se do VIDA! na Rande s vědou. Je to nový program, kdy si do VIDA! zvou zajímavé hosty na vědecké večery. Ve středu 22. května od 18:00 hodin bude připravena přednáška na téma Příběh dvou hemisfér.

   

Strana 1 z 248

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...