Moravské náměstí rozezní Bohemia JazzFest, vstup je zdarma

Brno, 15. července 2024 – Světový jazz rozezní park na Moravském náměstí, kde odstartuje hudební festival Bohemia JazzFest. Divákům zahrají 15. a 16. července zdarma interpreti z celého světa. Kulturní akce se koná i díky podpoře městské části Brno-střed.

   

Město podpoří festival Meeting Brno víceletou dotací do roku 2027

12. července 2024 - Už od roku 2016 se festival Meeting Brno věnuje závažným tématům a vytváří prostor pro dialog. A na brněnské kulturní mapě má své pevné místo. Město jej podpoří víceletou dotací, kterou bude čerpat mezi lety 2025–2027. Celkem půjde o 9 milionů korun.

   

Radnice Brno-střed hostí přes prázdniny letní kino

Brno, 8. července 2024 - Na nádvoří radnice městské části Brno-střed vypukl desátý ročník letního kina. Promítat se bude každý den až do konce prázdnin. Na diváky čeká celkem 66 filmových večerů, při nichž si přijdou na své fandové české i světové kinematografie.

   

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma oslaví 100 let brněnského Českého rozhlasu

Brno, 30. června 2024 – Již tak nabitý program podzimní části festivalu JazzFestBrno posiluje další výjimečný koncert: 29. září v Sono Centru oslaví na svém vůbec prvním společném koncertu špičkový americký trumpetista Randy Brecker, držitel sedmi Grammy a dvaceti nominací, a Rozhlasový Big Band Gustava Broma 100 let brněnského studia Českého rozhlasu.

   

Léto v Muzeu města Brna nabídne bohatý program

Brno, 30. června 2024 – Muzeum města Brna připravilo na letní měsíce široké spektrum akcí. V červenci a srpnu se tak návštěvníci mohou těšit na netradiční prohlídky, kulturní akce, letní kina, divadla, festivaly a mnohem více ve všech objektech Muzea města Brna – na hradě Špilberku, ve vile Tugendhat, v Arnoldově vile, ale také mimo samotné muzeum.

   

Město chce v likusácích na Kraví hoře zachovat zkušebny a ateliéry

Brno, 30. června 2024 - V únoru letošního roku byla městu Brnu a brněnské hvězdárně doručena výzva stavebního úřadu městské části Brno-střed týkající se tzv. likusáků na Kraví hoře. Konkrétně se jednalo o budovy s čísly 14 až 18. Na základě této výzvy musí město zajistit odstranění závad týkajících se požární bezpečnosti staveb a zamezit vstupu do zmíněných objektů. Od této doby hledají zástupci města a místní umělecké komunity cesty, jak nastalou situaci vyřešit a zachovat na Kraví hoře hudební zkušebny a kreativní ateliéry.

   

Festival Vesuf láká celou rodinu na hudbu a nejlepší piva v Česku

Brno, 20. června 2024 – V pátek a sobotu 5. a 6. července 2024 se na Pastýřské louce mezi obcemi Velenov a Suchý u Brna uskuteční jubilejní 10. ročník festivalu Vesuf. Tento dvoudenní, multižánrový festival nabízí jedinečnou kombinaci hudby, rodinné zábavy a ochutnávek výjimečných piv od 25 malých českých pivovarů.

   

Užijte si kulturu v centru Brna s festivalem UPROSTŘED

Brno, 20. června 2024 - Pestrý kulturní koktejl míchá každoročně multižánrový festival UPROSTŘED. Od 21. června do 21. srpna zve zdarma na desítky open-air představení, koncertů i jiných druhů umění. Koná se již po osmé v historickém centru města a svým programem vyplňuje především ty dny, kdy v Brně neprobíhají jiné větší festivaly.

   

Prvotřídní jazz ovládne nádvoří Staré radnice, vstup je zdarma

Brno, 18. června 2024 – Nádvoří brněnské Staré radnice se 20. a 21. června rozezní prvotřídním jazzem. Zahrají jak etablované osobnosti domácí scény, tak i studenti uměleckých škol pod vedením svých pedagogů. Na obou dnech se podílí buď jako spolupořadatel nebo pořadatel festival JazzFestBrno a vstupné je na obě akce zdarma.

   

Strana 1 z 249

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...