Barokní kytara se rozezní na Petrově

Brno, 4. února 2011 - Brněnské kulturní centrum pořádá ve spolupráci s Janem Čižmářem barokní hudební vystoupení v rámci cyklu večerů Hudební lahůdky 2011. Koncert se koná 8. února v 19.30 v Katedrále sv. Petra a Pavla.

hudba


Další objevování světa prostřednictvím staré hudby nás zavede do Španělska a jeho kolonií. Cristian Gutiérrez, chilský virtuóz na barokní kytaru, představí pulzující taneční hudbu starého kontinentu přelomu 17. a 18. století a formy, které se z ní vyvinuly při interakci s domorodými kulturami Jižní Ameriky. Hlavní náplní bude objevený manuskript Santa Cruz a známější kodex Saldivar.

Cristian Gutiérrez (Chile) je nejen virtuózem barokní kytary a znalcem koloniální kultury Jižní Ameriky, ale také vynikajícím kuchařem - díky své troše japonské krve má vřelý vztah zejména k orientální kuchyni, mistrně ovládá přípravu ryb a sushi. Mimo to je držitelem černého pásu v aikido.

Vstupenky či permanentky na celý cyklus je možné zakoupit v předprodeji BKC nebo na místě hodinu před začátkem.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...