Večer na téma energetická soběstačnost nabídne dokument i diskusi s odborníky

Brno, 5. října 2012 - Ve čtvrtek 11. října se v brněnském v kině Art uskuteční od 18:00 promítání německého dokumentu 4. revoluce – Energetická soběstačnost (Die 4. Revolution - Energy Autonomy). Po promítání bude otevřena diskuse s odborníky na energetiku, včetně Milana Kazdy, starosty první energeticky soběstačné obce v ČR, Martina Sedláka, výkonného ředitele Aliance pro energetickou soběstačnost a Milana Smrže, experta na obnovitelné zdroje. Diskuzi bude moderovat publicista Jan Urban.

energetika

„Čtvrtá revoluce je aktuálně nejnavštěvovanějším filmem v Německu. Pokud doma večer svítíte, tento dokument byste měli vidět," láká diváky do Artu zástupce distribuční společnosti Aerofilms Jiří Šebesta.

Film přináší příspěvky vědců, držitelů Nobelovy ceny, politiků, aktivistů, ekonomů a podnikatelů do diskuze o budoucnosti energetiky. Na příkladech průkopnických projektů z deseti zemí světa tvůrci dokumentu ukazují, jak můžeme energii získávat, využívat a distribuovat. Od rodin v Mali a Bangladéši, přes revoluční využití alternativních energií v automobilovém průmyslu, až po kancelářskou budovu v Německu, která vyrábí více energie než sama spotřebuje.

Všichni mají jeden společný cíl: Energetická Autonomie - tedy úplný přechod výroby energie od fosilních a jaderných paliv na 100% energie z obnovitelných zdrojů. Tato změna je tak radikální, že se hovoří o vznikající revoluci: po průmyslové a zemědělské revoluci a revoluci informačních technologií přichází čtvrtá - energetická revoluce.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události