Scala uvede Rusalku v přímém přenosu z Metropolitní opery New York

Brno, 4. února 2013 – Půjde o vůbec první český titul, který Scala v přímém přenosu z MET uvede. Diváci uvidí operu s hvězdným obsazením 8. února od 18:45.

Film-policko

Na rozdíl od stále četnějších nastudování Rusalky s prvky experimentu, inspirovaných freudovským výkladem a používajících i nahotu na jevišti, jaké se objevují v německy mluvících zemích, je inscenace Rusalky pod režijním vedením Otto Schenka velmi tradiční. Po boku královny americké operní scény Renné Fleming zazáří polský tenorista Piotr Beczała v roli Prince a mezzosopranistka s českými předky Dolora Zajick propůjčí svůj mimořádný hlas postavě Ježibaby. „Pro dirigenta je Rusalka ohromně vděčnou operou, protože orchestrální party jsou hodně ovlivněné Dvořákovým symfonickým stylem. Můžeme ji vnímat jako překrásnou symfonickou báseň obohacenou naprosto jedinečným hlasovým doprovodem," komentoval svou uměleckou práci sedmatřicetiletý kanadský dirigent Yannick Nézet-Séguin, jenž Rusalku nastudoval v Covent Garden a posléze v Met a bude řídit orchestr Metropolitní opery 8. února.

V Brně jsou dva projekční sály, divadlo Reduta je zcela vyprodané, v Univerzitním kině Scala je v tomto okamžiku ještě k dispozici pár posledních lístků. Projekce ze záznamu se zatím nepřipravuje.

Rusalka - přímý přenos 8. 2. 2014 18:45

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Produkce: Otto Schenk
Scénografie: Günther Schneider-Siemssen
Kostýmy: Sylvia Strahammer
Světelný design: Gil Wechsler
Choreografie: Carmen de Lavallade
Obsazení:
Rusalka - Renée Fleming
Cizí kněžna - Emily Magee
Ježibaba - Dolora Zajick
Princ - Piotr Beczala
Vodník - John Relyea
Produkce vznikla díky daru The Fan Fox and Leslie R. Samuels Foundation, Inc.

zdroj: Kino Scala


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
101112141516
1718192021
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..