Prodloužený víkend na slavkovském zámku nabízí řadu atrakcí

Brno, 30. dubna 2015 - Nevíte kam na prodloužený víkend s dětmi? Přijďte na slavkovský zámek, kde nabízí několik možností, jak s nimi strávit příjemný den! Hned v přízemí zámku je nachystaná kreativní výstava „Svět kostiček“ z dětské populární stavebnice Lego. Překvapí vás pojízdné obří kolejiště, vlaky, lodě, přístavy, město.

Zamek Slavkov-Austerlitz

Zajímavou podívanou nabízí filmová témata z této stavebnice The Simpsons, Back of the Future, Harry Potter, Toy Story – Příběh hraček, Ghostbusters – Lovci duchů.

Děti si mohou pohrát ve vybaveném dětském koutku s vláčkodráhou, ke stavění jsou k dispozici kostky Duplo i Classic – Basic. Pro ty nejmenší návštěvníky je k jejich kreativní tvorbě umístěn originální Lego hrací stolek.

Kdo má starší děti, tak si jistě nenechá ujít největší soukromou sbírku historických počítačů Apple od r. 1983 až po dnešní tablety. Jedinečná sbírka zahrnuje 70 kusů počítačů, mezi nimi i legendární Apple Lisa, první Macintosh, Power mac G4 Cube nebo 20th Anniversary Macintosh, přehrávače hudby, mobilní telefony, tablety a ostatní produkty firmy Apple.

A poslední den tohoto prodlouženého víkendu v neděli 3. května zve slavkovský zámek malé i velké kouzelníky, čaroděje a čarodějky do Školy čar a kouzel Austerlitz. První kroky vás zavedou na pokladnu zámku, kde uhradíte „školné“. Dále se vydáte na zápis do nového ročníku a pro svoji nejdůležitější pomůcku - kouzelnou hůlku k paní Flamendrové. Poté se školní referentkou se vydáte na zahájení nového školního roku a prohlídku školních prostor.

Tato netradiční kostýmovaná prohlídka slavkovského zámku vás provede částí prohlídkové trasy Historických sálů a Podzemí, kde prožijete jeden (ne)obyčejný den mladých čarodějů. Začátek prohlídky je vždy ve 13, 14 a 15 hodin Vstupenku je třeba rezervovat na tel. 544 227 548 a vyzvednout nejpozději 15 minut před začátkem.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události