Půl století Večerníčku. Ve Scale promítnou ty nejlepší díly

Brno, 11. června 2015 - Večerníček v tomto roce slaví své padesáté narozeniny. Česká televize u této příležitosti připravila roadshow Večerníček na cestách, díky které se populární postavička v neděli 14. června, za doprovodu dalších pohádkových postav, podívá i do Brna. Připraveno je promítání oblíbených dílů zcela zdarma a doprovodný program.

vecernicek brno padesat let

„Své padesátiny Večerníček slaví s dětmi z celé České republiky, za kterými putoval od dubna,“ vysvětluje Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize a dodává: „Večerníček už projel většinu krajských měst. Jeho cesta započala v Liberci a o tomto víkendu skončí v Brně. Na programu bude celodenní promítání Večerníčků a zábavný program plný her, to vše za účasti oblíbených pohádkových postaviček i samotného Večerníčka.“

Celodenní akce se koná v univerzitním kině Scala a vstup je pro děti i dospělé zdarma. Jedinou podmínkou je vyzvednutí volných vstupenek na konkrétní čas promítání. Ty jsou k dispozici přímo na pokladně kina pouze v den konání a není možné je rezervovat online. Jeden dospělý si může vyzvednout maximálně 4 kusy vstupenek. Akce bude probíhat od 10.00 hod. do 18.00 hod. Pásmo pohádek trvá cca 45 minut.

„Když přišla z České televize nabídka na setkání s Večerníčkem, vůbec jsme neváhali a moc se těšíme, až k nám se všemi postavičkami dorazí. Je to ostatně kamarád nejen našich dětí, ale i nás, rodičů. A konečně budu mít fotku v objetí s Maxipsem Fíkem, jak jsem po tom vždycky toužil,“ těší se Radek Pernica, ředitel Univerzitního kina Scala.

Jedna hodina promítání Večerníčků bude v každém kraji vždy věnována znevýhodněným či ohroženým dětem z dětských domovů, azylových domů, pěstounských rodin či dětem handicapovaným.

Večerníček, který své narozeniny oslavil už v Liberci, Mladé Boleslavi, Jihlavě, Českých Budějovicích, Plzni, Opavě, Ostravě, Pardubicích, Hradci Králové a Olomouci, svou narozeninovou cestu v Brně zakončí.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události