Uměleckoprůmyslové muzeum zaplní italský design

Brno, 2. března 2017 - Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie v Brně bude po čtyři dny hostit událost s názvem ITALIAN DESIGN ACT: FOLK&ROLE, která návštěvníky prostřednictvím výstavy, workshopů, designového obchodu a přednášek vtáhne do centra současného italského designu, reprezentovaného novou generací inovativních italských tvůrců.

design italsky

Návštěvníci se budou moci během akce naučit a vyzkoušet několik designérských postupů - od návrhu nábytku, módy, ilustrace, až po nové oblasti jako jsou interaktivní design a sociální média. Právě workshop s názvem „Jak digitální jsi“ s designérkou Aurorou Rapalino – CEO v IdLab v Miláně -provede účastníky praktickými postupy při budování digitálního obrazu a zlepšení online viditelnost. Další zajímavý workshop, pod vedením ilustrátorky Anny Parini, bude formou krátkého projektu – od základních skic, přes storyboard po koncept ilustrace.

Hlavním tématem celé akce je role designérů v dnešní společnosti a ukázka, jak lokální propojení mezi designéry, výrobci, mladými podnikateli, umělci, firmami, akademiky a leadery může přinést řešení a přínos pro globální výzvy přesahující region.

Tato akce vyzdvihne a poukáže na povahu a charakter designéru a kreativců, a jejich postavení vůči neustálé proměně prostředí, ve kterém se pohybují, a nutnost na tyto společenské změny reagovat a vytvářet nové role a profese.

Využíváním, prověřováním a novým uspořádáváním kulturních tradic a lokálních příběhů prostřednictvím své práce mohou být designéři neuvěřitelnou silou, která otevírá cestu k novým možnostem. Tak se pojďme podívat, „co všechno design zmůže“.

Akci pořádá Italské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně, brněnským architektonickým studiem KOGAA, ve spolupráci se statutárním městem Brnem a pod záštitou primátora Ing. Petra Vokřála, ve spolupráci s Jihomoravským krajem, TIC, p.o. a firmou Nová Mosilana, a.s.

Oddělení strategického plánování MMB ve spolupráci s KOGAA, foto: archiv MG

Program:

Pátek 3. března
10.00–14.00
Studentské a designérské workshopy vedené pozvanými designéry. Zaměření jednotlivých workshopů: ilustrace, produkt a interaktivní design/sociální média.
16.00–19.00
Série přednášek a diskuzí návrhářů a prezentace výsledků workshopů.

Sobota 4. března
13.00–16.00
Workshop na téma móda.

Neděle 5. března
Po celý den výstava a prezentace výsledků workshopů.


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události